IT moterys švenčia Ada Lovelace dieną

Kovo 24 dieną švenčiama Ada Lovelace diena – tarptautinė moterų, dirbančių su technologijomis, taip pat kuriančių „blogus“, šventė.

Ada Lovelace gimė 1815 metais, ji yra viena pirmųjų kompiuterių programuotojų. Ši moteris sukūrė programas „Charles Babbage’s Analytical Engine“ bei pirmąjį kompiuterio ir programos aprašymą.

http://www.itzinios.lt/uploads/57.jpeg

Inicijuota nepriklausomos programinės įrangos konsultantės Suw Charman-Anderson, Ada Lovelace diena yra „blogų“ kūrimo diena, skirta atkreipti dėmesį į moteris, kurios „pralenkia technologijose“.

Susidomėję žmonės buvo prašomi pasižadėti Ada Lovelace dieną paskelbti apie moterį, kuria žavisi: „Aš kovo 24 dieną paskelbsiu „bloge“ apie moterį, kuri dirba su IT ir kuria aš žaviuosi, bet tik jei 1000 kitų žmonių padarys tą patį“. Dalyvių sąrašas perkopė 1600, tačiau tik mažiau nei 400 paskelbtųjų yra gyvi.

Įsteigdama šią šventę Charman-Anderson rašė: „Moterų įnašas yra dažnai nepripažįstamas, jų inovacijos retai minimos, jų veidų dauguma neatpažįsta. Mes norime, kad papasakotumėte pasauliui apie šias neapdainuotas herojes. Nesvarbu kas ji yra – sistemos administratorė ar technikos įmonės vadovė, programuotoja ar dizainerė, technologijų žurnalistė ar konsultantė, kuria techninę ar programinę įrangą – mes norime paminėti jų pasiekimus“.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *