JAV Valstybės departamentas apgailestauja dėl atakos, nukreiptos prieš blog‘erius

JAV Valstybės departamentas pirmadienį vėlai vakare išplatino pranešimą, kuriame pasmerkė atakas prieš tris Kubos blog‘erius. Viena blog‘erė, pasakojusi apie gyvenimą komunistinėje saloje, susilaukė tarptautinio dėmesio. „JAV Vyriausybė labai apgailestauja dėl atakos prieš blog‘erius Yoani Sanchez, Orlando Luis Pardo ir Claudia Cadelo“, – tvirtino departamentas.

Yoani Sanchez, pelniusi tarptautinį apdovanojimą už savo blog‘ą „Generacion Y“, teigė, kad Kubos valstybės pareigūnai civiliais drabužiais sustabdė ją ir Orlando Luis Pardo Havanos kaimynystėje „Vedado“. Jiems buvo liepta sėsti į automobilį. Jame pareigūnai pešėYoani Sanchez plaukus ir ją spardė. Vėliau jie buvo paleisti namo. Panašiu metu buvo pagriebta ir Claudia Cadelo.

Kubos Vyriausybė šio incidento nekomentavo. Nėra jokių patvirtinimų, kad į šį įvykį buvo įtrauktas ir valstybės saugumas, tačiau agentai nuolat seka Kubos politinę opoziciją.

JAV valstybės departamentas pareiškė, kad blog‘eriai buvo mušami ir raginami pripažinti, kad Kubos Vyriausybė užtikrina visapusišką pagarbą žmonių teisėms ir saugo savo piliečių laisvę. Daugelis Kubos gyventojų, atvirai kritikuojančių valstybės vienpartinę sistemą, tvirtina, kad juos nuolat persekioja, ypač tuomet, jei jie dalyvauja arba planuoja demonstracijas. Vyriausybė nepripažįsta opozicijos teisėtumo ir tvirtina, kad tai organizuoja Vašingtonas.

Anksčiau šiais metais žurnalas „Time“ pripažino Yoani Sanchez viena iš šimto įtakingiausių žmonių. Per mėnesį moters blog‘as sulaukia iki 1 milijono lankytojų. Kuboje prieiga prie jos blog‘o yra blokuojama, todėl ji kaltina Vyriausybę žodžio laisvės ribojimu bei susirinkimų ir laikraščių, radijo bei televizijos stočių kontroliavimu. Spalio mėnesį Kubos Vyriausybė Yoani Sanchez nesuteikė leidimo vykti į Niujorką atsiimti premijos už žurnalistinį darbą.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *