Kai Vyriausybė ėmėsi griežtų veiksmų, failų siuntimasis Švedijoje sumažėjo

Daugiau nei 40 proc. švedų dalyvauja nelegalioje failų dalinimosi veikloje, tačiau įrašų pramonės pareigūnai pastebėjo, kad šis skaičius smarkiai sumažėjo, kai Vyriausybė ėmėsi griežtų priemonių.

„Kai buvo priimtas naujasis įstatymas, šeši iš dešimties failų dalinimosi svetainių vartotojų išvis sustabdė arba smarkiai sumažino nelegalių failų siuntimąsi“, – sakė „IFPI Sweden“ pirmininkas Ludvig Werner. Naujasis Švedijos įstatymas įsigaliojo nuo balandžio 1 dienos. Jis suteikia autorių teisių turėtojams galimybę kreiptis į interneto paslaugų tiekėjus ir pareikalauti informacijos apie vartotojus, kurie siunčiasi failus. Tai leidžia imtis teisinių veiksmų, leidžiančių skirti baudas bei atlyginti patirtus nuostolius.

„IFPI“ – tai asociacija, atstovaujanti viso pasaulio įrašų pramonei. Birželio mėnesį ji stebėjo muzikos vartojimo įpročius tarp 1006 švedų, kurių amžius svyruoja nuo 15 iki 74 metų. Priešingai nei ankstesniuose tyrimuose, kuriuose respondentams buvo skambinama fiksuotomis linijomis (tai leidžia neįtraukti daug jaunų žmonių, kurie yra dažniausi interneto vartotojai), šis failų dalinimosi tyrimas buvo vykdomas internetu. Atlikus apklausą paaiškėjo, kad įsigaliojus įstatymui smarkiai sumažėjo failų siuntimasis. Tačiau maždaug 2,8 milijonai švedų vis dar internete dalinasi failais. „Aš manau, kad tai didelis skaičius, tačiau jis manęs nestebina“, – teigė Ludvig Werner. Jis pabrėžė, kad įstatymas turėjo įtakos, tačiau vien tik jis negali pažaboti nelegalių siuntimųsi. „Mes turime įrodyti, kad rinka gali pateikti legalių alternatyvų vartotojams“, – sakė jis.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *