Kaip pasirinkti tinkamą domeno vardą (internetinį adresą) įmonei

Štai į ką reikėtų atsižvelgti renkantis domeną:

Geras domeno vardas yra gana trumpas. 

Trumpas vardas – jei galite jį gauti – yra svarbus dėl kelių priežasčių: trumpas domenas lengviau telpa į logotipus, dėl to prekinis ženklas gražiau atrodо, o jį įsimenant bus sunkiau padaryti klaidas. Kai kurios įmonės renkasi 50 simbolių domenus, kuriuose yra pilnas įmonės pavadinimas. Tai nėra protingas sprendimas. Ilgi adresai sunkiai įsimenami ir niekur netelpa. Tokiu atveju geriausia naudoti pirmų raidžių sutrumpinimus.

Geras domeno vardas yra įsimintinas.

Visi lengvai prisimena tokius adresus, kaip lietuva.lt ar vilnius.lt, taip pat ir tokius, kaip google.com, amazon.com ar yahoo.com. Derinti kartu keistus ar net neegzistuojančius žodžius, kurie gerai skamba, gali būti labai geras sprendimas. Padeda, jei pavadinimo žodžiai rimuojasi, pvz „FogDog“, ar kartojasi garsai, panašiai kaip „Google“. Garsiai pasakykite domeno pavadinimą ir įsiklausykite, kaip jis skamba. Ar liežuvis lengvai apsiverčia tariant pavadinimą?

Geras domeno vardas nėra lengvai painiojamas su kitais.

Galite turėti problemų dėl kažkieno prekės ženklo pažeidimo. Geriausia yra patikrinti ar toks pavadinimas nėra registruotas patentų biure.

Gerą domeno vardą sunku parašyti su klaidom. 

Jei yra tikimybė, jog žmogus gali suklysti, jis būtinai tą ir padarys. Kuo ilgesnis domeno vardas, tuo sudėtingiau jį teisingai užrašyti. Jeigu turite galimybę užregistruoti domenus už nedidelę kainą, jums vertėtų kartu užregistruoti ir adresus su klaidomis, kad žmonės vistiek patektų į jūsų svetainę.

Geriausias domeno vardas yra susijęs su įmonės veikla ar įmonės pavadinimu.

Jeigu dirbate lokaliame smulkiajame versle, rinkitės domeno vardą – įmonės pavadinimą. Išskirtiniu atveju, jei pavyksta rasti konkretų raktinį žodį, būtinai jį ir paimkite, pvz. mediena.net.

Geriausias domenas solidžiai skamba auditorijai, į kurią taikotės. Žinoma, prestižinis ir labiausiai vertas pagarbos yra domenas „.com“. Nepavykus savo verslui gauti „com“ domeno, patartina rinktis tik savo šalies adreso galūnes, tokias kaip „lt“, „ru“ ar „lv“.

Internetinis adresas – prekės ženklas Nepamirškite, kad jūsų internetinis adresas automatiškai taps jūsų prekės ženklu.Dėl to vienas iš sprendimų, kaip jau minėta anksčiau, rinktis adresus, kurie neasocijuojasi su kita veikla ar kita įmone ir kurti jiems pavadinimą savo aukšta paslaugų ar prekių kokybe.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *