Keičiamas „Firefox“ dizainas ir sąsaja

„Mozilla“ ruošiasi pertvarkyti ir atnaujinti naršyklės „Firefox“, skirtos „Windows“ opercinei sistemai, dizainą bei vartotojo sąsają. Naršyklėje bus naujų, svarbių elementų, analogiškų įdiegtiems į „Google“ naršyklę „Chrome“. Pertvarkymai vyks dviem etapais: pirmieji nedideli pakeitimai palies „Firefox 3.7″ versiją, daug rimtesnė modifikacija laukia „Firefox 4.0″ versijos.

„Firefox 3.7″ naršyklės versijoje sąsaja bus „stiklo“ stiliaus, kuris pirmiausia buvo pademonstruotas „Windows Vista“. Po pakeitimų spalvų paletė įgaus neutralius atspalvius, meniu juosta išnyks, o naršyklės valdymas apsiribos dviem dalimis „Puslapis“ ir „Įrankiai“. Bus universalus mygtukas naršyklės puslapio atnaujinimui ir sustabdymui.

„Firefox 4.0″ naršyklės versijoje tinklapių korteles bus galima talpinti naršyklės lango viršuje, adreso įvedimo juosta ir paieškos juosta bus sujungtos, o apatinė pastovios būsenos juosta išnyks. Visi šie pakeitimai jau yra įdiegti į „Google“ naršyklę „Chrome“.

„Mozilla“ atstovas teigia, kad kompanija nesiekė kopijuoti „Chrome“ naršyklės dizaino, aiškindamas, kad naršyklių dizaino panašumai yra neišvengiami.

„Firefox“ sąsaja, skirta „Linux“ operacinei sistemai taip pat bus peržiūrėta, o „Macintosh“ operacinei sistemai liks nepakitusi.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *