Kenkėjiškų programų tyrimų grupė atsiskiria nuo Harvardo

Mokslinių tyrimų organizacija, kuri siekia įspėti kompiuterių vartotojus apie programas, galinčias pakenkti jų kompiuteriams, atsiskiria nuo Harvardo universiteto. „StopBadware“ praneša, jog nuo šiol ji veiks kaip nepelno organizacija, gaunanti finansavimą iš kompanijų „Google Inc“, „Mozilla“ bei „eBay Inc“ mokėjimų platformos „PayPal“. Iš pradžių ši kompanija veikė kaip Harvardo Interneto ir visuomenės Bergmano centro dalis.

„StopBadware“ pateikia informaciją apie kenkėjiškas programas, galinčias pakenkti vartotojų kompiuteriams. Pavyzdžiui, vieną kartą kompanija „AOL“ buvo įtraukta į juodąjį sąrašą, nes „AOL“ programos atsisiuntimai buvo pateikiami kartu su kita programine įranga, kurios vartotojai nenorėjo ar jiems jos nereikėjo. Organizacijos tikslai apima ir šnipinėjimų bei kitų formų kenkėjiškų programų stebėjimą. Kompanija siekia įspėti vartotojus dar prieš tai, kai jie gauna prieigą prie svetainės, kurioje pateikiama tam tikra programa. Naršyklė „Firefox“ naudojo „StopBadware“ sąrašą kurdama apsaugos priemones. Šis sąrašas priverčia kompanijas pakeisti jų taikomą taktiką.

Grupė, įsikūrusi Kembridže, teigė, jog ji nusprendė atsiskirti nuo Harvardo dėl to, jog išaugo iš savo pradinių tikslų – organizacija jau nebėra tik tyrimų projektas. „Mums dar reikia daug nuveikti, – sakė vadovas Maxim Weinstein. – Kenkėjiškos programos vis dar yra auganti problema ir pastaraisiais metais vis daugiau žmonių ir kompanijų supranta, kokia tai didelė problema. Taigi, mes turime spręsti šias problemas“.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *