Kibernetiniai nusikaltėliai pelnosi iš „iPad“

Kompiuterių piratai ir sukčiai pelnosi iš susidomėjimo „iPad“ – jie vilioja smalsius žmones į svetaines, kuriose žadama pateikti informaciją apie naująjį kompanijos „Apple“ planšetinį kompiuterį. „Dar prieš tai, kai pirmasis vartotojas galėjo įsigyti naujausią „Apple“ technologiją „iPad“, kibernetiniai nusikaltėliai jau pelnėsi iš šio kompiuterio populiarumo“, – tvirtino kompiuterių saugumo kompanijos „Trend Micro“ atstovė Carolyn Guevarra.

Trečiadienį kompanijos „Apple“ vadovas Steve Jobs pristatė naujausią kompanijos prietaisą – jutiklinį ekraną turintį planšetinį kompiuterį, pavadintą „iPad“. „iPad“ bus pradėtas pardavinėti jau kovo mėnesį. Išankstiniai gandai apie šį prietaisą pradėjo sklisti prieš mėnesį. „Deja, tai yra puiki galimybė nusikaltėliams pateikti kenkėjiškus paieškos rezultatus, – tvirtino kompanijos „Symantec“ saugumo ekspertas Candid Wueest. – Mes galime tikėtis, jog „iPad“ pritrauks ir elektroninių šiukšlių bei „phishing“ atakų, kurių metu nukentės vartotojai, siekiantys kuo daugiau sužinoti apie šį prietaisą“.

Kompiuterių piratai ir nusikaltėliai užkrečia internetines paieškas, sukurdami svetaines, susijusias su dažniausiai naudojamomis paieškos užklausomis. Tokiu būdu bandoma pritraukti didesnį žmonių srautą. Kai žmonės ieško apžvalgų apie „iPad“, jie eina į svetaines, kur vartotojų kompiuteriai užkrečiami „scareware“ programine įranga: vartotojai raginami sumokėti, kad būtų išspręstos problemos, susijusios su kompiuteryje esančiais virusais. „Šis būdas klesti, – sakė kompanijos „Trend Micro“ atstovas Ivan Macalintal. – Tai prasidėjo jau tą dieną, kai kompanija „Apple“ pranešė apie šio prietaiso kūrimą“.

Internetiniai nusikaltėliai dažnai naudojasi naujausiomis temomis, įskaitant ir žemės drebėjimą Haityje ar garsenybių mirtį. Tokiu būdu jie bando pritraukti žmones į savo svetaines. „Tai vyksta kasdien, – tvirtino Ivan Macalintal. – Vos tik pasigirdo kalbų apie „iPad“, aš supratau, kad kompiuterių piratai gali pasinaudoti šiomis naujienomis“.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *