Kinija neketina riboti „Google“ operacinės sistemos „Android“ naudojimo

Kinija trečiadienį teigė, jog šios šalies mobiliųjų telefonų operatoriai gali naudoti kompanijos „Google“ operacinę sistemą „Android“ tol, kol ji atitiks valstybėje galiojančius įstatymus. Akivaizdu, jog taip bandoma sumažinti žalą Kinijos pramonei, kurią gali padaryti konfliktas dėl interneto cenzūros. Kompanija „Google Inc“ sausio 12 dieną pranešė, jog ji nebeketina toliau cenzūruoti Kinijoje paieškos rezultatų, o tai padidino šalies susirūpinimą dėl galimų komercinių padarinių. Kompanija atidėjo savo sumaniojo telefono bei kitų mobiliųjų telefonų, kuriuose naudojama operacinė sistema „Android“, pristatymą Kinijoje. „Kol ši operacinė sistema atitiks Kinijos įstatymus bei reglamentus ir palaikys gerus ryšius su telekomunikacijų operatoriais, mes neketiname taikyti jokių apribojimų“, – sakė Pramonės ir informacinių technologijų ministerijos atstovas Zhu Hongren.

Tai rodo komunistinės vyriausybės spaudimą siekiant valdyti informaciją. Tačiau valstybei reikia ir užsienio kompanijų, tokių kaip „Google“, kad galėtų pasiekti savo tikslą – paversti Kiniją technologijų lydere. Pekino tyrimų kompanijos „BDA China Ltd“ direktorius Ted Dean sakė, jog operacinė sistema yra mobiliųjų telefonų funkcijų pagrindas. Norint ją pakeisti išleidus produktą, reikia atlikti brangų pagrindinį perprojektavimą.

Kompanija „Google“ derasi su vyriausybe dėl galimybės išlaikyti Pekine svarbų vystymo centrą, pelningą reklamų pardavimo komandą bei prieigą prie Kinijos greitai augančio mobiliųjų telefonų verslo. Kompanijos „Google“ atstovė Jessica Powell trečiadienį atsisakė komentuoti derybų būseną ir patvirtinti, jog kompanijos vadovai lankėsi Pekine.

Zhu Hongren negalėjo nieko pasakyti apie kompanijos „Google“ telefono likimą Kinijoje. Buvo planuojama, jog šį telefoną pardavinės vietinis operatorius „China Unicom Ltd“. Kinija turi didžiausią pasaulyje mobiliųjų telefonų rinką, todėl bet kokie apribojimai kompanijai „Google“ gali sutrukdyti jos pastangoms išplėsti mobiliųjų telefonų rinką. Valstybėje yra daugiau nei 700 milijonų abonentų ir didelė paklausa pažangioms paslaugoms. Kompanija „China Mobile Ltd“ turi daugiausiai abonentų ir ji kuria savo sumanųjį telefoną „OPhone“, kuriame bus naudojama sistema, paremta „Android“. Taigi, bendradarbiavimas su didžiausia Kinijoje kompanija, kuri yra svarbiausia šalies technologijų vystymo kompanija, gali priversti vyriausybę siekti palaikyti draugiškus santykius su „Google“.

Kompanijos „Dell Inc“, „Motorola Inc“ ir „Samsung Electronics Corp“ taip pat planuoja Kinijoje pardavinėti „Android“ telefonus. Kompanija „Google“ leidžia operacinę sistemą „Android“ naudoti nemokamai, taigi, tai gali paskatinti gamintojus ir telefonų pardavėjus pereiti prie šitos sistemos. Tuo tarpu kompanijos „Microsoft Inc“ ir „Nokia Corp“ už savo mobiliųjų telefonų operacines sistemas yra nustačiusios honorarus.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *