Kinija uždraudė nuo interneto priklausančius asmenis įkalinti vienutėse

Po pranešimų apie mušimus, vykdomus klinikose, trečiadienį Kinijoje uždraustas fizinių bausmių taikymas gydant priklausomybę nuo interneto. Per pastaruosius mėnesius klinikose buvo užfiksuotas bent vienas mirties atvejis. „Klinikų darbuotojams uždrausta užrakinti asmenis ar kitaip apriboti jų fizinę laisvę“, – teigė valstybės Sveikatos apsaugos ministras. Net keli asmenys, įskaitant ir penkiolikmetį berniuką, kuris buvo primuštas ir mirė, buvo nusiųsti į vienutes, esančias priklausomybės nuo interneto klinikose.

Kinijoje manoma, kad interneto manija sąlygoja blogesnius studentų pažymius. Be to, teigiama, kad tai skatina atitolimą nuo tėvų. Klinikos, primenančios naujokų mokymo stovyklas, pastaraisiais metais buvo steigiamos visoje valstybėje. Tačiau Sveikatos apsaugos ministerijos nuostatuose tvirtinama, kad priklausomybė nuo interneto nėra gerai apibrėžta, todėl ši etiketė neturėtų būti naudojama kalbant apie žalą dėl pernelyg didelio interneto naudojimo. Ministerija neseniai uždraudė ir šoko terapiją, kuri buvo naudojama gydymui nuo interneto priklausomybės. Rytinės Shangdong provincijos ligoninės personalas sustatydavo savo pacientus, liepdavo jiems pripažinti savo ydas ir po to jie gaudavo 30 minučių trukmės šoko terapiją.

Nauji ministerijos reglamentai reikalauja nepilnamečiams riboti internete praleidžiamą laiką bei vengti naršymo internete, siekiant stumti laiką. Šis reglamentas taip pat ragina tėvus puoselėti santykius su savo vaikais ir leisti su jais daugiau laiko bei atkreipti dėmesį į tai, ką jie daro internete.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *