Kinijos interneto vartotojų populiacija – 384 milijonai

Kinijos interneto vartotojų populiacija šiuo metu yra didžiausia pasaulyje: vien pernai metais ji išaugo 30 proc. ir pasiekė 384 milijonus. Šį skaičių padidino žmonės, naršantys internete naudodamiesi savo mobiliaisiais telefonais – jų skaičius per metus padvigubėjo. Vis tik 28,9 proc. augimas buvo mažesnis nei 2008 metais, kai interneto vartotojų populiacija išaugo net 41 procentu. Nepaisant to, tai didžiausias pernai metų augimas, kurio nesustabdė net ir Vyriausybės vykdoma kontrolė, kurią ypač išryškino praėjusią savaitę įvykęs konfliktas su kompanija „Google Inc“ dėl interneto cenzūravimo.

Žmonių, kurie internetu naudojasi savo mobiliuosiuose telefonuose, skaičius išaugo 106 proc. ir pasiekė 233 milijonus. „Tokį spartų augimą paskatino trečiosios kartos paslaugos, kurios palaiko videomedžiagą bei kitus internetinius produktus“, – tvirtino Kinijos internetinių tinklų informacijos centras. Kinijoje gyvena daugiau nei 1,3 milijardas žmonių. Teigiama, kad net 8 proc. žmonių prie interneto prisijungia tik per savo mobiliuosius telefonus.

Kinijos Vyriausybė agresyviai skatina interneto naudojimą versle bei švietime, tačiau ji bando blokuoti prieigą prie medžiagos, kuri laikoma žalinga ar pornografine. Kompanija „Google“ sukėlė Kinijos interneto vartotojų nepasitenkinimą paskelbusi, jog gali pasitraukti iš Kinijos dėl cenzūros bei įsilaužimo į jos elektroninį paštą. Internetinė prekyba Kinijoje 2009 metais pasiekė 250 milijardų juanių (37 milijardus dolerių).

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *