Kinijos kompanija „Baidu“ pateikė ieškinį JAV interneto kompanijai dėl atakos

Populiariausia Kinijos interneto paieškos sistema „Baidu“ trečiadienį pranešė, jog pateikė ieškinį JAV interneto kompanijai. Šis ieškinys buvo pateiktas po to, kai buvo įsilaužta į „Baidu“. Tai dar vienas skandalas, susijęs su kibernetinėmis atakomis. Kompanija „Google“, kurios rinkos dalis Kinijoje atsilieka nuo „Baidu“, praėjusią savaitę pranešė, jog ji gali atsisakyti Kinijos paieškos sistemos ir netgi palikti šią valstybę. Tokį žingsnį paskatino sudėtinga ataka, kurią galėjo suorganizuoti Kinijoje veikiantys kompiuterių piratai. „Šiandien „Baidu“ pateikė ieškinį prieš savo domeno registravimo paslaugų tiekėją „Register.com“, įsikūrusią JAV. Kompanija siekia, kad jai būtų atlyginti nuostoliai, kurie buvo patirti per praėjusią savaitę įvykusį incidentą. Jo metu buvo nutraukta „Baidu“ paslauga“, – tvirtino Kinijos kompanija.

„Baidu“ teigimu, jos svetainė sausio 12 dieną neveikė keletą valandų. Ši prastova įvyko dėl atakos, kurią suorganizavo grupė, pasivadinusi Irano kibernetine armija. Šiuo vardu pasinaudojo kompiuterių piratai, kurie praėjusį mėnesį išjungė ir „Twitter“ mikroblog‘ų svetainę. Kompanijos „Baidu“ atstovas Victor Tseng teigė, jog jų paslauga buvo nutraukta dėl išorinio manipuliavimo DNS (Domain Name Server). Trečiadienį „Baidu“ tvirtino, jog jų domeno programinė įranga buvo neteisėtai ir piktavališkai pakeista, dėl to vartotojai negalėjo prisijungti prie „Baidu“ internetinės svetainės keletą valandų ir tai kompanijai „Baidu“ padarė didelę žalą. Kompanija „Register.com“ teikia domenų registracijos paslaugas ir valdo daugiau nei 2,5 milijonus domenų.

Paskutinįjį pernai metų ketvirtį kompanija „Baidu“ turėjo 58,4 proc. Kinijos paieškos sistemos rinkos dalį. Nuo jos atsiliko kompanija „Google China“, turėjusi 35,6 procentus. Pekine įsikūrusios interneto konsultacijų kompanijos konsultantas Kaiser Kuo mano, kad šis ieškinys yra atsakas į kompanijos „Google“ ultimatumą. „Kyla įtarimų, kad „Baidu“ siekia parodyti, jog nors jos konkurentas susidūrė su ataka, kilusia iš Kinijos, tačiau nuo tokių atakų kenčia ir „Baidu“. Be to, galbūt ši ataka kilo būtent dėl domenų registratoriaus neatsargumo“, – teigė jis.

Kompanija „Google“ teigė, jog kibernetinės atakos prieš ją buvo vykdomos siekiant gauti prieigą prie „Gmail“ paskyrų, priklausančių Kinijos žmonių teisių aktyvistams. Kompanija tikrina ar jos darbuotojai, dirbantys Kinijoje, galėjo dalyvauti šioje atakoje. Antradienį kompanija pranešė, jog ketina atidėti savo naujojo mobiliojo telefono pristatymą Kinijoje. Kinijos prekybos ministerijos atstovas praėjusią savaitę sakė, j

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *