Kinijos lustų gamintojas sumokės 200 milijonų dolerių „TSMC“

Taivano kompanija „Taiwan Semiconductor Manufacturing Co“ (TSMC) antradienį pranešė, kad didžiausias Kinijos lustų gamintojas sumokės jai 200 milijonų dolerių grynais, kadangi jie pasirašė susitarimą dėl ilgai užsitęsusio ginčo dėl prekybos paslapčių vagystės.„SMIC” pripažino, kad sumokės kompanijai „TSMC“ 15 milijonų dolerių ir dar 185 milijonai dolerių bus sumokėti dalimis per ateinančius ketverius metus. Taigi, iki 2013 metų kompanijos bus atsiskaičiusios. SMIC išleis 1,79 milijardą naujų akcijų, kurios bus skirtos „TSMC“. Kiekvienos jų vertė – 1,3 Honkongo doleris. Taigi, „TSMC“ turės maždaug 10 proc. „SMIC“ akcijų.

Šis susitarimas nutrauks 2006 metais prasidėjusius ginčus, kompanijai „TSMC“ pranešus, jog Kinijos konkurentė padarė jai nuostolių už daugiau nei 1 milijardą dolerių. „Atsiskaitymų suma tokiai didelei kompanijai kaip „TSMC“ atrodo gana maža, tačiau svarbiau yra, jog tai sutvirtina kompanijos lyderio pozicijas rinkoje“, – teigė kompanijos „TLG Asset Management“ analitikas.

Kompanijos „TSMC“ padalinys JAV ieškinį pateikė 2006 metais. Jis apkaltino Kinijos kompaniją prekybos paslapčių naudojimu bei patento susitarimo pažeidimu. „Pagal naująjį susitarimą ir su juo susijusį teismo sprendimą, „SMIC“ sutiko „TSMC“ sumokėti 200 milijonų JAV dolerių“, – teigė „TSMC“. Kompanija neatskleidė daugiau informacijos apie bylinėjimąsi, tačiau teigė, kad kompanijos susitarė nutraukti 2005 metais pasirašytą kryžminį licencinį susitarimą. „Mes džiaugiamės, kad draugiškai išsprendėme ginčą su kompanija „SMIC“ ir kad apsaugojome vertingas „TSMC“ prekybos paslaptis ir technologijas, -sakė „TSMC“ valdybos pirmininkas Morris Chang. – mes tikime, kad šis susitarimas bus naudingas „TSMC“ ir mūsų akcininkams“.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *