Kinijos pareigūnas skatina interneto kontrolę

Kinijos policijos vadovas paragino sustiprinti šalies interneto saugumo sistemą. Tai paskutinės valstybės pastangos prižiūrėti didžiausios interneto populiacijos veiklą. „Internetas vystosi greitai, tačiau yra daug socialinio valdymo spragų. Pastangos išlaikyti socialinį stabilumą reikalauja precedento neturinčių naujų iššūkių, – tvirtino viešojo saugumo ministras Meng Jianzhu. – Reikia nustatyti visapusiškas prevencines priemones bei valdyti socialinio saugumo sistemą, kuri apima ne tik internetą, bet ir realų pasaulį“.

Kinijoje interneto naudojimas išsiplėtė didžiuliais tempais. Kinija turi didžiausią pasaulyje interneto vartotojų populiaciją, kurią sudaro bent 338 milijonai vartotojų. Norėdamos išlaikyti kontrolę, valdžios institucijos nuolat reguliuoja cenzūruojamą internetinį turinį, kuris laikomas kenksmingu. Tai apima pornografiją ir smurtą bei informaciją, nukreiptą prieš vyriausybę. Ši sistema vadinama Didžiąja Kinijos ugniasiene. Daugybė interneto vartotojų apeina sistemą naudodami įgaliotus serverius, suteikiančius prieigą prie blokuojamų svetainių.

Internetas paprastiems žmonėms tapo platforma, kurioje jie gali išlieti savo pyktį ar nusivylimą. Viename gerai žinomame pavyzdyje 21 metų padavėja išvengė teismo, nors buvo kaltinama pareigūno, reikalavusio sekso, nudūrimu. Ši byla sukėlė pasipiktinimą tarp interneto vartotojų dėl valdžios ištvirkimo. Paprastai dėl tokio nusikaltimo būtų skiriama rimta bausmė, tokia kaip įkalinimas ar netgi mirties bausmė. Tačiau akivaizdu, jog didelis vartotojų nepasitenkinimas internete paskatino merginą paleisti.

Valstybinis laikraštis „China Daily“ tvirtina, kad Vyriausybė vis labiau nerimauja dėl netikros informacijos ir naujų nusikaltimų, kurie vyksta internete. Vakarų Xinjiang regiono gyventojai vis dar susiduria su interneto ir telefono paslaugų trūkumu, nors praėjo beveik keturi mėnesiai po mirtinų etninių riaušių, kurios kilo regiono sostinėje Urumqi. Vyriausybė tvirtina, kad separatistai naudojo internetą, telefonus ir tekstines žinutes gandų skleidimui ir neapykantos kurstymui. Smurtas prasiveržė liepos 5 dieną. Riaušių metu žuvo 197 žmonės.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *