Kinijos planšetinio kompiuterio gamintojas gali pateikti ieškinį dėl „iPad“ dizaino

Kinijos kompanija, pardavinėjanti planšetinius kompiuterius, primenančius naująjį kompanijos „Apple“ kompiuterį „iPad“, gali paduoti JAV kompaniją į teismą dėl panašaus dizaino prietaisų. Kompanija „Shenzhen Great Loong Brother Industrial“ planšetinius kompiuterius „P88“ pradėjo pardavinėti pernai metais ir neketina atsiimti ieškinio prieš „Apple“. Kompanija įsikūrusi pietiniame Kinijos mieste, kuriame gaminami mobilieji telefonai, pavadinti „shanzhai“ arba „banditiniais“ telefonais. Kartais jie primena garsius telefonus, tokius kaip „iPhone“. „Kalbant apie šiuos kompiuterius, mes negalime būti pavadinti „shanzhai“, kadangi buvome pirmieji“, – tvirtino kompanijos atstovas.

„P88“ sveria daugiau nei „iPad“, jo baterijos laikymo trukmė yra trumpesnė – kompiuteriu galima naudotis tik valandą, tuo tarpu „Apple“ prietaiso baterija laiko dešimt valandų. Abiejuose prietaisuose yra jutiklinis panašaus dydžio ekranas – „P88“ ekrano dydis 10,2 colių, o „iPad“ siekia 9,7 colius. Kompanijos atstovas teigė, kad kompanija savo planšetinius kompiuterius pardavinėja JAV, tačiau nepateikė informacijos, kokiose parduotuvėse.

Kinijos „juodoji“ elektroninių prietaisų rinka greitai sureagavo į kompanijos „Apple“ pranešimą apie „iPad“. Kai kurie Kinijos aukcionų ir mažmeninių pardavimų svetainės „Taobao.com“ vartotojai ėmė iš anksto užsisakinėti „iPad“. Populiarūs prietaisai, tokie kaip „iPhone“ ar Taivano kompanijos „High Tech Computer“ prietaisas „Hero“, dažnai įsigyjamas neoficialiai, o vėliau parduodamas internete. Kompanija „Apple“ nepranešė ar naujasis kompiuteris bus pardavinėjamas Kinijoje. Japonijos elektronikos kompanija „Fujitsu“ taip pat tvirtina, jog jai priklauso teisės pavadinimui „iPad“. Taigi, kyla grėsmė, jog kompanijai „Apple“ bus iškelta dar viena byla.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *