Klausytis GSM pokalbių – visai nesudėtinga

Kompiuterių saugumo tyrėjai teigia, jog galima klausytis GSM telefonų, kuriuos naudoja dauguma mobiliųjų telefonų vartotojų, naudojant vos keletą tūkstančių dolerių kainuojančią techninę įrangą ir nemokamus atviro kodo įrankius. Berlyne vykusioje Chaos ryšių konferencijoje mokslininkas Karsten Nohl pasakojo, kad jis surinko 2 terabaitus vertingos informacijos. Jis įsilaužė į lenteles, kurios gali būti naudojamos kaip atvirkštinės telefonų knygos, kad nustatytų kodavimą, naudojamą apsaugoti GSM telefonų pokalbius bei tekstines žinutes. Karsten Nohl teigė, kad daugumoje valstybių, įskaitant ir JAV, tai nėra legalu. Jis atskleidė bendro pobūdžio informaciją, kuri gerai žinoma akademiniuose sluoksniuose ir gali būti naudojama praktiškai.

Daugumoje valstybių įsibrovimas į mobiliųjų telefonų skambučius yra laikomas nelegaliu, tačiau GSM nulaužimo įrankiai yra prieinami teisėsaugos institucijoms. Karsten Nohl tiki, kad ir nusikaltėliai gali juos naudoti. „Mes tik iš esmės nukopijavome tai, ką jūs galite nusipirkti kaip komercinius produktus“, – sakė jis. Spragas galima rasti 20 metų senumo šifravimo algoritme, kurį naudoja dauguma operatorių. Tai 64 bitų šifras, vadinamas „A5/1“. Žinoma, jis yra per silpnas. Naudojant mokslininko lenteles, antenas, specializuotą programinę įrangą ir 30 000 dolerių vertą kompiuterių techninę įrangą galima įsilaužti į šifrą. Tai reiškia, kad galima nulaužti GSM šifravimą ir klausytis pokalbių.

Visame pasaulyje naudojama apie 3,5 milijardus GSM telefonų, o tai sudaro net 80 proc. visos mobiliųjų telefonų rinkos. JAV nelegalia veikla laikomas net kalbėjimas apie tokius įrankius, todėl mokslininkai apie tai nėra linkę kalbėti. Tačiau pasikonsultavęs su kompanijos „Electronic Frontier Foundation“ advokatais, Karsten Nohl bei jo bendradarbiai rado būdą, kaip galima atskleisti GSM sistemos spragas ir nepažeisti įstatymo. Rugpjūčio mėnesį jie pradėjo atviro kodo projektą, leidusį sukurti įsilaužimo lenteles. Šios lentelės parodė, kurie atviro kodo įrankiai gali būti naudojami įsiterpiant į žinutes. Techniką išmanantis nusikaltėlis tai galėtų nesunkiai išsiaiškinti. „Aš nemanau, kad tai, ką mes padarėme, nelegalu, – teigė mokslininkas Karsten Nohl. – Visa tai naudoti tam tikru būdu jau būtų nelegalu“.

Prieš dvejus metus kompiuterių piratai David Hulton ir Steve Miller pradėjo labai panašų projektą, tačiau jie nebaigė jo.Karsten Nohl, naudojantis „BlackBerry“ GSM telefoną, teigia, jog šis tyrimas parodė, jog galima nesunkiai klausytis užšifruotų GSM pokalbių. „Žinoma, dabar savo telefoną naudoju šiek tiek kitaip nei anksčiau. Dabar aš bandau nekalbėti apie slaptus dalykus“, – pripažino jis. GSM asociacijos atstovas teigė, jog grupė peržiūrės mokslininkų tvirtinimus. Jis pabrėžė, kad mobiliųjų telefonų pokalbių klausymasis visose valstybėse turėtų būti nelegalus. „Tai nėra tai, ką galima toleruoti“, – sakė jis. Mokslininkų grupė sukūrė naujos kartos standartą, pavadintą „A5/3“. Manoma, kad jis žymiai saugesnis. Šis standartas naudojamas 3G tinkluose

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *