Kompanijos nepasiruošusios kibernetiniams nusikaltimams

Daugybė organizacijų savo dėmesį sutelkia atsitiktiniams kompiuterių piratams bei pornografijos blokavimui, nors jos turėtų labiau rūpintis didesnėmis grėsmėmis, kurias kelia profesionalūs kibernetiniai nusikaltėliai. Tyrime, kuris buvo atliktas pernai metais, buvo apklausiama 523 IT ir saugumo vadovai, aukščiausio lygio vadovai bei teisėsaugos darbuotojai. Šiame tyrime buvo nurodyta, kad didžiausią grėsmę kelia būtent kompiuterių piratai. Nuo jų šiek tiek atsiliko vidaus ir užsienio kompanijos. Manoma, kad tokį išsidėstymą lėmė tai, jog apie kompiuterių piratus daugiausiai girdima bei juos lengviausia aptikti.

Tačiau ataskaitoje, kurią parėmė kompanija „Deloitte“ ir atliko „CSO Magazine“, JAV slaptosios tarnybos bei „CERT“ koordinavimo centras, teigiama, jog tos pačios tautos nusikaltėliai ir organizuoti nusikaltėlių sindikatai naudoja sudėtingesnius metodus, kurie gali padaryti žymiai daugiau žalos. „Mūsų manymu, kibernetinių nusikaltimų augimas pralenkė kitas kibernetinės apsaugos grėsmes. Kibernetiniai nusikaltimai pasitaiko žymiai dažniau ir jie kelia žymiai didesnį pavojų nei mano respondentai, – teigiama ataskaitoje. – Iš tiesų, paskatinti didelės galimos naudos, kibernetiniai nusikaltėliai remiasi inovacijomis bei technologijomis, kurios jau pralenkė tradicinius saugumo modelius bei daugelį dabartinių parašo aptikimo technologijų“.

Ne visada geriausia išeitis yra šiai problemai skirti labai daug pinigų. Beveik pusė respondentų nurodė, jog jie pernai metais IT saugumui skyrė 100 000 ar daugiau dolerių, tačiau daugelis organizacijų pamiršo paprastas ir nebrangias priemones, tokias kaip kodus programoms ištaisyti, prisijungimo analizę, privilegijų apribojimus, slaptažodžių galiojimo laiko pasibaigimą bei buvusių darbuotojų prieigos nutraukimą. Tyrimas taip pat nustatė ir tikėtinus ryšius tarp kibernetinių nusikaltimų bei tokių grėsmių kaip terorizmas, pramoninis šnipinėjimas ir užsienio šalių tarnybų žvalgyba.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *