Kompanijų „Apple“ ir „Google“ konkurencija

Atrodo, kad kompanija „Apple“ įsigijo kompaniją „PlaceBase“, gaminančią API žemėlapius, vadinamus „Pushpin“ bei siūlančią žemėlapių paslaugą, primenančią „Google Maps“. Pirmą kartą ši naujiena buvo paskelbta liepos mėnesį. Ją pranešė kompanijos „Openspaces.org“, naudojančios „PlaceBase“ programinę įrangą, įkūrėjas Fred Lalonde. Jis teigė: „Kompanija „Apple“ įsigijo „PlaceBase“. Nebeveikia „Pushpin“ svetainė“. Kitą užuominą pateikė „PlaceBase“ įkūrėjas ir vadovas Jaron Waldman. Jo „LinkedIn“ puslapyje „PlaceBase“ patirtis aprašyta laukelyje „Praeitis“. Rašoma, kad dabar jis dirba kompanijos „Apple“ GEO komandoje. Be to, buvo pašalintos svetainės „Placebase.com“ ir „Pushpin.com“. Visa tai leidžia manyti, kad „Apple“ nusipirko „PlaceBase“, tačiau kompanijos „Apple“ atstovai atsisako apie tai kalbėti.

Netrukus po to, kai „Apple“ galėjo nusipirkti „PlaceBase“, kompanija „Google“ išleido naują programą „Latitude“ mobiliajam telefonui „iPhone“. Tuo tarpu „Apple“ pareiškė, kad tai bus internetinė programa, o ne skirta telefonui „iPhone“. Ši programa parodo vartotojo buvimo vietą: taigi, draugai gali lengvai jus rasti. Ji dirba panašiai, kaip ir platformose „Android“, „Symbian“, „BlackBerry“ bei „Windows Mobile“, tačiau „iPhone“ versija reikalauja šią paslaugą naudoti su naršykle „Safari“. „Kai mes sukūrėme „Latitude“ programą, skirtą mobiliajam telefonui „iPhone“, kompanija „Apple“ paprašė, kad tai būtų internetinė programa. Tokiu būdu buvo bandoma išvengti painiavos su „Maps“ funkcija“, – taip šią situaciją pakomentavo kompanija „Google“. Matyt, kompanija „Apple“ bijojo, kad žmonės susipainios tarp programų „Google Maps“ ir „Google Latitude“. Paaiškinimas atrodė šiek tiek keistas, nes klientams nesukėlė painiavos bent 13 kompanijos „Apple“ patvirtintų programų „To-Do List“ bei 30 muzikos programų.

Tačiau „PlaceBase“ įsigijimas gali paaiškinti, kodėl „Apple“ pateikė tokius apribojimus minėtajai programai – „Apple“ norėjo panašią savybę pateikti „iPhone“ telefonams, todėl nenorėjo konkurencijos. „Google Latitude“ parodė naujausią dviejų kompanijų kivirčą. Tą patį mėnesį, kai „Apple“ suvaržė „Google Latitude“, kompanija „Apple“ pašalino programą „Google Voice“ iš savo internetinės parduotuvės „App Store“. Federalinė ryšių komisija šiuo metu tiria šį reikalą. Ji kompanijų „Apple“, „Google“ ir „Apple iPhone“ partnerės „AT&T“ paprašė daugiau informacijos. Praėjus kelioms dienoms po šio tyrimo pradžios, kompanija „Apple“ pranešė, kad „Google“ vadovas Eric Schmidt atsistatydina iš direktorių valdybos. Jis valdyboje buvo lygiai trejus metus.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *