Kompiuterių istorija: „HEATH KIT EC-1“

Nuo 1950 iki 1965 metų elektroninių analoginių vakuuminių vamzdelių kompiuteriai buvo naudojami kurti, išbandyti ir valdyti civilinę ir karinę įrangą, tokią kaip lėktuvus, laivus ar raketas. Pirmosios sistemos buvo labai brangios. Tačiau komponentų kainos (ypač vakuuminių vamzdelių) nuolat mažėjo. 1960 metais kompanija „Heath Company“ pristatė „Heathkit EC-1“ – pirmąjį analoginį kompiuterį, kurį įsigyti galėjo beveik visi. Jis buvo plačiai naudojamas pramonėje ir universitetuose.

Skirtingai nei mūsų modernūs dvejetainiai kompiuteriai, kurie priima tik dvi vertes (0 arba 1), analoginiai kompiuteriai simbolizavo įvesties ir išvesties duomenis įtampos lygiu. Taigi, bet kuri teigiama ar neigiama vertė galėjo būti perskaitoma tiesiai iš įmontuoto matuoklio. Išorinis osciloskopas galėjo būti naudojamas kaip ekranas arba kaip atspausdintų rezultatų grafema. Nepaisant paprastumo, „EC-1“ galėjo išspręsti sudėtingas mechanines ir matematines problemas. Tam sudarė sąlygas 9 operaciniai stiprintuvai, 3 pradiniai maitinimo šaltiniai, potenciometrai, relės kontaktai, didelio tikslumo rezistoriai ir kondensatoriai. Be to, buvo įmontuotas ir generatorius, naudojamas pakartotinėms operacijoms (nuo 0,1 iki 15 operacijų per seknudę).

http://www.itzinios.lt/uploads/old_computer_vid.jpg

Šis kompiuteris buvo apibūdinamas kaip puikus pagalbinis mokytojas, mokantis kompiuterių elektronikos kursą. Jis vaizdžiai iliustruoja elektroninės analogijos matematines problemas. Kompiuteris „EC-1“ bei kiti analoginiai kompiuteriai buvo naudojami iki 1965 metų, kai buvo pristatyti pirmieji skaitmeniniai kompiuteriai.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *