Kompiuterių istorija: „IBM RT (6150)“

Kompiuteris „IBM RT“ arba „PC/RT“, arba „6150“ buvo 32 bitų „RISC“ mašina. Iš tiesų „RT“ reiškė „RISC technologija“, o „RISC“ – tai „Reduced Instruction Set Computers“. Ši mašina buvo pirmasis kompanijos „IBM“ bandymas sukurti vieno vartotojo darbo vietą. Tai serijos „RS/6000“ protėvis. „RISC“ technologijos privalumai: mažesnis procesoriaus lustas, mažesnis saugojimo instrukcijų rinkinys, greitesnis signalų perdavimas tarp įrenginių bei greitesnis instrukcijų vykdymas. Kompiuterio „6150“ procesorius buvo vadinamas „ROMP“. Jo tyrimas buvo pradėtas „IBM“ Teksaso laboratorijose 1977 metais. Prototipas buvo pateiktas 1978 metais. 

http://www.itzinios.lt/uploads/ibmrt.png

Buvo sukurti du „RT“ modeliai: ant grindų statomas „6150“ ir stalinis kompiuteris „6151“. Jų skirtumai apima kai kurių I/O lizdų pozicijas bei saugojimo galimybes. Nepaisant procesoriaus nesuderinamumo su programine įranga „MS-DOS“, kompiuteris „6150“ galėjo paleisti programinę įrangą dėl kompiuterio atminties kortelės, įmontuotos į „Intel 80286“. Pagrindinė plokštė turėjo keturis 32 bitų išplėtimo lizdus, kuriuose buvo talpinamos „ROMP“ plokštės, slankiojo greitintuvo plokštė ir dvi 2 MB RAM plokštės. Be to, buvo du 8 bitų ir šeši 16 bitų lizdai.

Kompiuterio „6150“ operacinė sistema buvo vadinama „AIX“ (Advanced Interactive eXecutive). Tai buvo tik „Berkeley 4.2“ patobulinimas ir kompanijos „IBM“ priedai. Tarp šių priedų buvo ir „VRM“ (Virtual Ressource Manager), kuris suteikė sąsają tarp „Unix“ branduolio ir specifinės „6150“ techninės įrangos.

Šiuo metu „RISC“ procesoriai randami daugelyje smulkių prietaisų, tokių kaip „PalmTops“ ir netgi mobiliuosiuose telefonuose. Kompanijos „IBM“ ir „Apple“ taip pat juos naudoja. Didžiausi ir svarbiausi pavyzdžiai – „PowerPC 7455 (G4)“ ir „PowerPC G5“ procesorius. Jie naudojami „Power Macintosh“ ir „Powerbook“ serijos kompiuteriuose. Dauguma „Proprietary Unix“ sistemų taip pat buvo naudojamos prieš kelerius metus.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *