Kompiuterių istorija: „TRS 80 MODEL I“

„Tandy TRS 80 model 1“ – tai pirmasis vienos populiariausių kompiuterių šeimos narys. Tai buvo vienas pirmųjų namų kompiuterių, pristatytų tuo pačiu metu kaip ir tokie populiarūs kompiuteriai kaip „Apple II“ ar „Commodore PET“. „TRS-80“ sukūrė inžinierių grupė „Radio Shack“. Kompiuteris buvo pagrįstas keliais procesoriaus lustais, SC/MP, PACE, 8008, 8080 ir galiausiai Z80. Jis naudojo juodai baltą televizorių, kurį pagamino kompanija „RCA“. Ankstyvieji modeliai naudojo „Basic Level 1“, o vėliau buvo pradėta naudoti „Basic Level 2“.

Siekiant atsverti prastas savybes, buvo sukurtas prietaisas, pavadintas „Expansion Interface“, pateikęs daugybę naujų funkcijų: papildomai 16 ar 32kb RAM atminties, spausdintuvo jungtį, lanksčiojo diskelio valdiklį, nuoseklųjį prievadą bei realaus laiko laikrodį. „Tandy“ turėjo 5, 10 ir 15 MB kietuosius diskus. Jų dėžės dydis prilygo mažam kompiuterio bokštui. Į dėžę buvo galima sutalpinti 2 kietuosius diskus.

Sujungus kompiuterį su lanksčiųjų diskelių vienetu, „TRS-80“ naudojo „TRS DOS“ operacinę sistemą, kuri turėjo gana daug klaidų, todėl dauguma vartotojų perėjo prie „NEW DOS“. Tai buvo trečiosios šalies kompanijos „Apparat“ sukurta operacinė sistema. Ši operacinė sistema buvo tikroji kompiuterio „TRS-80“ operacinė sistema. „LS-DOS“ buvo puikus „DOS“. Įdomu tai, jog kompanijos „Microsoft“ sukurta „MS-DOS“ laikui bėgant vis labiau panašėjo į „LS-DOS“, tačiau taip niekada ir neprilygo jai. Galiausiai „LS-DOS“ pradėjo naudoti „Tandy“.

http://images.itzinios.lt/small/trs_80_model1_vid.jpg

Visų „TRS“ mašinų dokumentacija buvo puiki. Net ir kompanija „Microsoft“ teikė dokumentaciją savo „BASIC“ interpretatoriui, žyminčiam visus mašinos signalus. Šie signalai galėjo būti naudojami programuojant mašinos kodus arba „BASIC“. Po šio modelio buvo išleistas „TRS 80 model II“ (verslo kompiuteris) bei „model III“, kurio charakteristikos priminė pirmąjį modelį.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *