Kompiuterių piratas pripažino savo kaltę

Kompiuterių piratas, padėjęs pavogti dešimčių milijonų kreditinių ir debetinių kortelių numerių iš pagrindinių mažmeninių pardavėjų, antradienį pripažino savo kaltę. Albert Gonzalez gali būti nuteistas laisvės atėmimo bausme iki 25 metų. Kovo mėnesį jis išgirs jam skirtą nuosprendį. „Tai yra jaunas vaikas, kuris padarė keletą neapgalvotų dalykų ir dabar turi mokėti už tai“, – tvirtino Albert Gonzalez advokatas Martin Weinberg, kai jo 28 metų klientas pripažino savo kaltę dėl dalyvavimo sukčiavime. Martin Weinberg teigė, jog jo klientas atgailauja. Advokatas ketina prašyti federalinių prokurorų, kad laisvės atėmimo bausmės laikotarpis būtų sutrumpintas iki 17 – 25 metų.

Antradienio prisipažinimas buvo byloje, kurią iškėlė Niu Džersio prokurorai, tačiau vėliau ji buvo perduota Bostonui. Šioje byloje Albert Gonzalez kaltinamas sąmokslu, kurio metu buvo gauta neteisėta prieiga prie kompanijos „Hannaford Brothers Inc“, „7-Eleven Inc“, „Heartland Payment Systems Inc“ bei dar dviejų neįvardintų kompanijų kompiuterių serverių. Rugsėjo mėnesį vyriškis pripažino kaltę ir dėl dar dviejų bylų. Šiose bylose jis kaltinamas įsilaužimu į mažmeninių pardavėjų, tokių kaip „TJX Cos“, „BJ’s Wholesale Club“, „OfficeMax“, „BostonMarket“, „Barnes & Noble“ bei „Sports Authority“, kompiuterius.

Antradienį vykusios apklausos metu Albert Gonzalez JAV apygardos teismo teisėjui Douglas Woodlock nurodė, jog iki sulaikymo 2008 metų gegužės mėnesį jis vartojo alkoholį ir narkotikus, įskaitant marihuaną, kokainą ir LSD. Federaliniai prokurorai sutiko, kad Albert Gonzalez maksimali laisvės atėmimo bausmė būtų iki 25 metų. Tuo tarpu Martin Weinberg siekia švelnesnės bausmės, remdamasis tokiais veiksniais kaip piktnaudžiavimas narkotikais ir psichiatro ataskaita, patvirtinanti, jog Albert Gonzalez elgesys susijęs su Aspergerio sindromu.

Gynybinėje ataskaitoje gydytojas Barry Roth aprašė Albert Gonzalez kaip turintį priklausomybę nuo interneto. „Jo asmeninis gyvenimas gali būti apibūdinamas kaip nesmagus ir sugadintas. Jis turėjo problemų bendraudamas su žmonėmis, nes pirmenybę teikė mašinoms ir technologijoms“, – rašė gydytojas. Valdžios institucijos tvirtino, kad Albert Gonzalez, dirbęs kompiuterių apsaugos konsultantu, buvo grupės, nusitaikiusios į didelius mažmeninius pardavėjus, vadeiva.

2003 metais Albert Gonzalez buvo suimtas dėl įsilaužimo, tačiau nebuvo nubaustas, nes tapo informatoriumi, padėjusiu rasti kitus įsilaužėlius. Tačiau, valdžios institucijų teigimu, jis savo talentą ir toliau naudojo nelegaliai veiklai. Per kitus penkerius metus vyriškis įsilaužė į mažmeninių pardavėjų kompiuterių sistemas. Tuo laikotarpiu jis gyveno turtingai. Valdžios institucijos teigia, kad jis surinko 2,8 milijonus dolerių, nusipirko butą Majamyje bei BMW. Pripažinęs savo kaltę, Albert Gonzalez turės atiduoti daugiau nei 2,7 milijonus dolerių, savo butą, automobilį, „Tiffany“ žiedą, kurį padovanojo savo draugei, bei „Rolex“ laikrodžius, kuriuos padovanojo savo tėvui ir draugams.

Teisėjas Douglas Woodlock antradienį išgirdo ir JAV prokuroro padėjėjo Stephen Heymann pateiktą sudėtingą įsilaužimo schemą. Šioje schemoje buvo nurodytas dar vienas asmuo – „P.T.“, bei du neįvardinti individai. Albert Gonzalez galimas aukas nustatydavo peržiūrėdamas „Fortune 500“ kompanijų sąrašą. „Galima numanyti, jog Albert Gonzalez padaryti nuostoliai siekia 20 milijonų dolerių“, – sakė Stephen Heymann.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *