„Lookout“ apsaugo mobiliojo telefono prietaisus bei duomenis

Liepos mėnesį John Hering ir Kevin Mahaffey pademonstravo SMS ataką, orientuotą į įvairius sumaniuosius telefonus. Šią savaitę jie pristato kompaniją, kurią remia keletas gerai žinomų investuotojų. Ši kompanija padės apsaugoti sumaniuosius telefonus nuo įvairių saugumo problemų. „Lookout“ gavo 5,5 milijonus dolerių iš kompanijų „Khosla Ventures“, „Trilogy Partnership“ bei investuotojų angelų, įskaitant Phil Paul – kompanijos „Paul Capital Partners“ įkūrėjo, Chris Sacca – buvusio „Google“ specialios iniciatyvos vadovo, bei Joseph Ansanelli – buvusio kompanijos „Vontu“ vadovo.

„Lookout“ yra platforma, prijungta prie interneto ir siūlanti apsaugos bei atsarginių kopijų paslaugas bei galimybę aptikti pavogtus ar pamestus prietaisus. Šiuo metu pateikiama privati beta šios paslaugos versija 170 valstybių ir daugiau nei 400 mobiliojo ryšio tinklų. Viešai ji bus pasiūlyta 2010 metų pradžioje ir ją reikės prenumeruoti. Versija, skirta kompanijoms, pasirodys 2010 metų pabaigoje arba 2011 metų pradžioje. Kol kas kaina neskelbiama.

John Hering, Kevin Mahaffey ir trečiasis įkūrėjas James Burges susitiko Pietų Kalifornijos universitete. Pastaruosius penkerius metus jie savo įgūdžius nukreipė į mobiliojo ryšio erdvę ir iš pradžių kompaniją pavadino „Flexilis“. Jie atliko tyrimus, padėjo mobiliųjų telefonų gamintojams kurti diagnostinius įrankius ir atpažinti mobiliųjų prietaisų bei programinės įrangos pažeidžiamumus. Kartu su finansavimo ir pavadinimo pakeitimu, kompanija perkeliama į San Franciską. Kompanijos vadovai organizavo pokalbius su potencialiais darbuotojais. Ši kompanija perėmė dalį patalpų, kurias anksčiau naudojo kompanija „Twitter“. „Tikimės, kad „Twitter“ sėkmė turės gerą ženklą ir mums“, – sakė John Hering.

„Lookout“ programinė įranga atsiunčiama į prietaisą, o atnaujinimai ir atsarginės kopijos duomenys gaunami realiu laiku per „Lookout“ serverius. Antivirusinė bei ugniasienės programinė įranga apsaugo nuo elektroninių grėsmių, tokių kaip kompiuterių piratai, kenkėjiškos programos ir šnipinėjimas. Valdymo skydelis leidžia lengvai valdyti kelis prietaisus. Saugumo veteranai, tokie kaip „Symantec“, „McAfee“ bei mažesnės kompanijos, greitai pereina į mobiliojo ryšio saugumo erdvę. „Kitos kompanijos siūlo požiūrį, paremtą asmeniniais kompiuteriais, – teigė John Hering. – Mes apsaugome prietaisus ir duomenis. Mes siūlome daugialypę platformą“.

„Lookout“ tyliai blokuoja kenkėjiškas programas, tačiau ypač rimtoms grėsmėms parodomas perspėjimas. Programinė įranga apsaugo ir nuo blogų bei neteisėtų programų, kurios gali būti atsiunčiamos ir vykdomos atakos per Wi-Fi ar Bluetooth. Labiausiai dėmesį patraukia pamestų prietaisų vietos aptikimo funkcija. Jei prietaisas dingsta, vartotojas gali naudoti internetinę programą, įjungiančią spiegimą. Tuomet suveikia tikrai nemaloni garsi sirena, kuri erzina visus. Net jeigu nustatytas tylus režimas, ši sirena neatsižvelgia į tai. Žmonės, kurie galvoja, kad prietaisas galėjo būti pavogtas, gali susekti jį naudodami internetinį žemėlapį. Prietaisų savininkai gali įjungti internetinę programą „Find My Device“ ir pamatyti apytikslę savo prietaiso buvimo vietą žemėlapyje. Be to, prietaisą galima užrakinti. Tokiu atveju galima apriboti prieigą prie duomenų. „Global Positioning System“, mobiliojo ryšio bokštai ir Wi-Fi technologijos naudojimas leidžia lengvai susekti prietaiso buvimo vietą.

Atsarginių kopijų ir atkūrimo tikslais prietaiso duomenys ir nustatymai gali būti nustatyti bet kuriam praeities laikui. Be to, duomenys gali būti perkeliami ir į kitus prietaisus. Kadangi telefonai jau primena galingus kompiuterius ir informacijos saugojimo prietaisus, kuriais vartotojai gali naudotis būdami bet kurioje vietoje, jie vis dažniau tampa vagių ir kompiuterių piratų taikiniu. „Sumanieji telefonai yra nauja kompiuterių platforma, – sakė John Hering. – Galiausiai, aš manau, tai bus pirmaujanti platforma. Telefonai gali būti nešiojami kišenėje“.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *