„McAfee“: Kinijos atakos – tai takoskyros momentas

Iš Kinijos kilusios kibernetinės atakos prieš kompaniją „Google“ ir kitas kompanijas buvo tik kibernetinio saugumo momento takoskyra. „Aš esu tikras, kad tai didžiausia ir sudėtingiausia kibernetinė ataka, nukreipta prieš konkrečias kompanijas, – sakė kompanijos „McAfee“ technologijos pareigūnas George Kurtz. – Nors kenkėjiškos programos buvo sudėtingos, tačiau mes ir anksčiau susidūrėme su daugybe atakų, kurių metu buvo naudojamos panašios kenkėjiškos programos. Šioje situacijoje yra ypatinga tai, jog atakos buvo skirtos pavogti pagrindinę intelektinę nuosavybę“.

Penktadienį kompanija „McAfee“ įspėjo, jog kompanijos „Microsoft“ interneto naršyklės „Internet Explorer“ nulinės dienos išnaudojimo kodas, susijęs su atakomis, pasirodė internete. Ketvirtadienį kompanija „Microsoft“ tvirtino, jog ji dirba kurdama kodą šiai klaidai ištaisyti. Be to, ji perspėjo, kad naršyklės „IE 6“, „IE 7“ bei „IE 8“ visose moderniose „Windows“ versijose, įskaitant ir „Windows 7“, yra pažeidžiamos. George Kurtz įsitikinęs, kad „IE“ vartotojams iškilo reali grėsmė. Tai paskatino „McAfee Labs“ mokslininkus sukurti internetinį puslapį, kuriame pateikiami atnaujinimai, patarimai bei produkto konfigūravimo pasiūlymai, susiję su pažeidžiamumu ir atakomis, kylančiomis iš Kinijos.

Antradienį kompanija „Google“ pranešė, jog ji ir kitos JAV kompanijos nukentėjo atakų, kilusių iš Kinijos, metu. Kompanija tvirtino, kad apie šias atakas pirmą kartą sužinojo gruodžio viduryje. Manoma, kad prie šių atakų yra prisidėjusi ir Kinijos Vyriausybė – tai ir paskatino kompaniją atsisakyti savo verslo Kinijos rinkoje. Kompanija „Adobe Systems“ taip pat pripažino, jog nukentėjo šios atakos metu. Šios atakos taikiniu buvo ir „Yahoo“, „Symantec“, „Juniper Networks“, „Northrop Grumman“ bei „Dow Chemical“.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *