„Microsoft“ pademonstravo „Windows“ planšetinį kompiuterį

Kompanijos „Microsoft“ vadovas Steve Ballmer pademonstravo naują planšetinio stiliaus kompiuterį, kurį pagamino kompanija „Hewlett-Packard Co“. Tai pirmasis toks prietaisas, kuris bus pristatytas šį mėnesį. Planšetinis kompiuteris – tai kompiuteris, neturintis fizinės klaviatūros. Minėtasis kompiuteris buvo pristatytas Tarptautinėje vartotojų elektronikos parodoje (CES), vykstančioje Las Vegase. Steve Ballmer teigė, jog „HP“ planšetinis kompiuteris bus pradėtas pardavinėti jau šiais metais. Jis taip pat užsiminė ir dar apie du panašius prietaisus, kuriuos pagamino kompanijos „Archos“ ir „Pegatron Corp“.

Planšetinio stiliaus kompiuteriai, kuriuose įdiegta „Windows“ operacinė sistema, prieinami jau dešimtmetį, tačiau naujoji „HP“ mašina pritraukia ypatingą dėmesį, nes panašų prietaisą kitą mėnesį turėtų pristatyti ir „Apple Inc“. Kompanija „Apple“ paprastai yra paslaptinga apie savo būsimus produktus ir nepateikia jokių komentarų apie juos. Žinant „iPhone“ sėkmę, manoma, jog galima apibrėžti, kaip atrodys „Apple“ planšetinis kompiuteris.

Kompanijos „Microsoft“ pramogų ir prietaisų padalinio prezidentas Robbie Bach pranešė, jog nauja technologija „Natal“, leidžianti videožaidimų žaidėjams valdyti žaidimus visu kūnu, o ne naudojant lazdelę, bus pristatyta „Xbox“ dar šiais metais. Robbie Bach interviu sakė, jog prietaisai, sukurti lietimams, gestams ir kitoms natūralioms vartotojų sąsajoms, taps ypač populiarūs. Tuo tarpu „Microsoft“ įkūrėjas Bill Gates tai sakė jau prieš kelerius metus. Dabar kompiuterių mokslas ir techninės įrangos technologijos yra pakankamai sudėtingos ir gali palaikyti šias vizijas. Robbie Bach išvardino ir keletą garsiausių „Xbox 360“ videožaidimų, kurie bus išleisti 2010 metais, įskaitant „Halo“ bei „Game Room“. Šiuo metu „Xbox 360“ konsoles turi daugiau nei 39 milijonai žmonių.

Kompanija „Microsoft“ taip pat teigė siekianti naujo paieškos paskirstymo sandorio su „HP“. Teigiama, kad šis sandoris „Bing“ paieškos svetainę ir „MSN.com“ turinio portalą leis padaryti pagrindine paieškos sistema ir pagrindiniu puslapiu naujuose „HP“ kompiuteriuose, kurie parduodami 42 valstybėse. Programinės įrangos gamintoja tokius sandorius buvo sudariusi ir praeityje. 2008 metais toks sandoris buvo sudarytas dėl „Live Search“.

Steve Ballmer taip pat pranešė ir apie naują „Mediaroom“ versiją. Tai technologija, kuri leis prenumeratoriams savo kompiuteriuose, mobiliuosiuose telefonuose bei „Xbox 360“ konsolėse žiūrėti tiesiogines ir įrašytas televizijos laidas bei pageidaujamus filmus.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *