„Microsoft“ paieškos sistema „Bing“ bando aplenkti „Google Maps“

Kompanija „Microsoft“ nusitaikė į vieną populiariausių „Google“ paslaugų – „Google Maps“. Ji pateikė tobulesnę savo internetinių žemėlapių paslaugą. Beta versija buvo išleista jau trečiadienį. Naujoji paslauga „Bing Maps“ naudoja kompanijos „Microsoft“ technologiją „Silverlight“, kad suteiktų sklandesnį padidinimo būdą ir miesto žemėlapius pateiktų kaip 3D paveikslėlius. Beta paslauga apima ir „Microsoft“ atsaką į „Google Street View“ – tai kompanija pavadino „Streetside“.

„Bing Maps“ apima ir „Application Gallery“, leidžiančią išsaugoti geriausius žemėlapius. Viena iš pirmųjų „Twitter“ programų, naudojamų geografinės vietos duomenims, neseniai buvo pristatyta „Twitter“ svetainėje, taigi, „tweet“ žinutės gali būti rodomos tose žemėlapio vietose, iš kur jos buvo siųstos. Tai gali padėti žmonėms gauti realaus laiko atnaujinimus apie vietines naujienas. Kita programa – „Local Lens“. Ji indeksuoja vietinius blog‘us naudodama užuominas iš to, kas parašyta pranešimuose ir bando juos susieti su tinkamomis vietomis žemėlapyje.

Yra keletas ir kitų „Bing“ patobulinimų. Jie apima pagrindinės paieškos paslaugos, tokios kaip užduočių puslapiai, kurie pateikia informaciją, padedančią žmonėms pabaigti tai, ką jie siekia daryti su „Bing“ paieška, pagerinimą. Šie atnaujinimai tęsia kompanijos „Microsoft“ pastangas pritraukti daugiau vartotojų naudotis „Bing“ paieška, pristatyta birželio mėnesį. Po „Bing“ pristatymo kompanijos „Microsoft“ dalis paieškų rinkoje išaugo nuo 8 proc. iki 9,9 procentų. „Šie rezultatai teikia vilčių kompanijai „Microsoft“, tačiau jai dar reikia daug nuveikti“, – sakė „Microsoft“ interneto paslaugų padalinio viceprezidentas Satya Nadella.

Kompanija „Google“ išlaiko vyraujančią poziciją, turėdama 65 proc. rinkos. Tuo tarpu „Yahoo“ dalis sumažėjo iki 18 procentų. „Mums dar reikia nueiti ilgą kelią“, – teigė Satya Nadella. Vartotojai, norintys naudoti „Bing Maps“ beta versiją turi parsisiųsti kompanijos „Microsoft“ priedą „Silverlight“.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *