Mobilieji telefonai gali išgydyti Alzhaimerio ligą

Jau ilgą laiką įtariama, kad mobilieji telefonai gali sukelti smegenų navikus, tačiau dabar nustatyta, jog jie gali būti pagrindiniai sąjungininkai, kovojant su Alzhaimerio liga. Pietų Floridos universiteto (USF) mokslininkai išsiaiškino, jog 96 pelės, kurias jie kasdien po valandą laikydavo elektromagnetinėse bangose, primenančiose tas, kurias sukelia JAV mobilieji telefonai, buvo teigiamai paveiktos. Senesnėms pelėms buvo sunaikinti beta-amiloidai – baltymo fragmentai, kurie kaupiasi Alzhaimerio liga sergančių žmonių smegenyse. Be to, ilgai naudojantis mobiliaisiais telefonais, pagerėja atmintis. Jaunos suaugusios pelės, kurioms nebuvo pastebėti jokie atminties sutrikimo požymiai, buvo apsaugotos nuo Alzhaimerio ligos. Normalių pelių, neturinčių polinkio į Alzhaimerio ligą, atmintis po sąlyčio su elektromagnetinėmis bangomis net pagerėjo.

Šie rezultatai ypač nustebino pačius mokslininkus, kurie pradėjo tyrimus dar prieš kelerius metus. „Mes tikėjomės, kad šie tyrimai parodys, jog elektromagnetiniai laukai Alzhaimerio liga sergančioms pelėms bus žalingi, – sakė tyrimo vadovas Gary Arendash. – Kai mes gavome pirminius rezultatus, rodančius teigiamus efektus, pamanėme, kad po kelių mėnesių jie pasikeis. Tačiau jie nepablogėjo. Mes ir toliau matėme teigiamus efektus“.

Prireikė kelių mėnesių, kol buvo pamatyti teigiami efektai. Mokslininkai mano, kad šie rezultatai gali būti gaunami ir žmonėms. Tyrimo metu pelėms nebuvo uždėtos mažos ausinės, mokslininkai nelaikė mobiliųjų telefonų virš jų ausų. Jų narvai buvo apsupti antenos, kuri kuria mobiliojo telefono signalus. Kiekvienas gyvūnas buvo nutolęs nuo antenos tokiu pačiu atstumu kaip ir kiti, todėl elektromagnetinių bangų jie gavo vienodą kiekį. Be to, tokį elektromagnetinių bangų kiekį gauna ir žmogus, besinaudojantis mobiliuoju telefonu. „Mes pasirinkome elektromagnetinius parametrus, kurie tokie patys, kaip ir žmonėms naudojantis mobiliaisiais telefonais ir atlikome bandymą su pelėmis, siekdami, kad tai kuo labiau primintų žmones. Mes tikime, kad mūsų atradimas gali turėti didelės reikšmės žmonėms“, – sakė Gary Arendash.

Tačiau Alzhaimerio asociacijos medicinos ir mokslo pareigūnas William Thies mano, jog šis tyrimas yra labai preliminarus ir įspėjo žmones, kad nebandytų tokiu būdu patys gydytis. „Niekas neturėtų jaustis taip, lyg būtų apsaugoti nuo Alzhaimerio, silpnaprotystės ar kognityvumo sumažėjimo, jei naudojasi mobiliaisiais telefonais“, – tvirtino jis pranešime. Šį tyrimą reikia dar kartą pakartoti su gyvūnais ir tik tada bus galima išbandyti tai su žmonėmis.

Gary Arendash tokią Alzhaimerio asociacijos reakciją pavadino nuviliančia ir neigiama, nors šis tyrimas gali suteikti realios naudos gydant šią ligą. Tai ypač svarbu žinant, jog labai reikalingas naujas gydymo metodas. Mokslininkai teigia, kad reikia atlikti dar daugiau tyrimų, kad būtų išsiaiškintas optimalus elektromagnetinių bangų kiekis ir nustatyta, kiek laiko toks gydymas gali trukti. „Jeigu mes galėtume nustatyti geriausius elektromagnetinius parametrus, ši technologija galėtų greitai būti pritaikyta žmonėms, kovojantiems su Alzhaimerio liga“, – tvirtino USF profesorius Chuanhai Cao.

Naujoji terapija galėtų būti naudojama gydant nematomoms traumoms, nuo kurių kenčia kariai. „Kadangi beta-amiloidų gamyba prasideda po smegenų traumų, ypač kareiviams karo metu, šis gydymas gali būti pritaikytas ir gydant kitas ligas, ne tik ALzhaimerio“, – mano Chuanhai Cao. Šiuo metu nuo silpnaprotystės kenčia maždaug 36 milijonai žmonių. Pentagono pareigūnai teigė, jog maždaug 360 000 JAV Irako ir Afganistano karo veteranų kenčia nuo smegenų traumų.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *