Mobilusis telefonas „Nokia N97 Mini“

Tikriausiai niekam nereikia pristatyti mobiliojo telefono „Nokia N97“. Tai galingas jutiklinio ekrano prietaisas, turintis išslenkančią QWERTY klaviatūrą. Deja, tai gana didelių gabaritų telefonas. Turbūt tai ir paskatino kompaniją sukurti „Nokia N97 Mini“. Pagrindiniai išoriniai skirtumai tarp „Mini“ ir originaliojo „N97“ – tai mažesnis „Mini“ ekranas. Naujasis telefonas sveria apie 138 gramus, o „N97“ – 150 gramų. Mygtukai naujajame telefone mažesni maždaug 9 proc., o „Mini“ matmenys – 113×52,5×14,2mm. Nepaisant mažesnio dydžio, ekrano dydis 640×360 pikselių, įstrižainė – 3,2 coliai. Tai pakankamai didelis ekranas, skirtas naršymui internete ir multimedijos programoms.

Naujasis telefonas skiriasi ne tik savo išorinėmis savybėmis. Vidinės Flash atminties dydis sumažintas iki 8GB, nors telefone „N97“ ši atmintis siekė net 32GB. Tačiau naujosios atminties daugumai žmonių turėtų pakakti. Be to, ji gali būti padidinta naudojant microSD kortelę. Baterija taip pat mažesnė – 1200 mAh. Tuo tarpu telefone „N97“ ji buvo 1500 mAh. Dėl šios priežasties kalbėjimo laikas sutrumpėjo iki 4 valandų. Šiame telefone yra ir 5 megapikselių kamera, turinti „Carl Zeiss“ objektyvą bei dvigubą LED blykstę, leidžiančią įrašyti VGA rezoliucijos videomedžiagą 30 kadrų per sekundę greičiu.

„N97 Mini“ turi „A-GPS“ bei „Ovi Maps“, skirtus navigacijai. Telefonas palaiko 3G ir HSPDA didelės spartos duomenų perdavimą. Jame yra ir WiFi, 3,5 mm audio lizdas, TV išėjimas bei įprastiniai programinės įrangos bruožai, kurie randami ir originaliajame telefone „N97“. Kitais žodžiais tariant, „Nokia N97 Mini“ yra pajėgus prietaisas, tik jo funkcijos šiek tiek sumažintos. Šis telefonas pasižymi ir nedideliais programinės įrangos atnaujinimais, kurie labiausiai pastebimi socialinių tinklų kategorijoje. Naujoji programinės įrangos versija gali būti taikoma ir „N97“ mobiliuosiuose telefonuose. Taigi, šie telefonai pasižymi tokiomis pačiomis savybėmis.

Kompanija „Nokia“ tvirtina, kad šio mobiliojo telefono kaina be mokesčių turėtų siekti 450 eurų, tuo tarpu originalusis telefonas „N97“ kainuoja 550 eurų. Žinant, kad šis naujasis telefonas mažesnis vos 9 proc. už originalųjį, ar verta tiek mokėti?

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *