Mokyklos žada atsisakyti „Kindle“

Kompanijos „Amazon“ elektroninis skaitytuvas „Kindle“ gali garsiai skaityti knygas, tačiau akliesiems sunku be pašalinės pagalbos įjungti šią funkciją. Dabar du universitetai tvirtina, kad jie atsisakys šio prietaiso tol, kol kompanija pakeis nustatymą. Nacionalinė aklųjų federacija planavo trečiadienį paskelbti, kad Wisconsin-Madison ir Syracuse universitetai neketina naudoti šio elektroninio skaitytuvo, nebent kompanija „Amazon“ patobulins jį taip, kad juo taptų lengviau naudotis studentams, turintiems regėjimo sutrikimų.

Šie universitetai jau šį rudenį nusipirko keletą „Kindle“ prietaisų, tačiau dabar patvirtino, kad kol kas šių elektroninių skaitytuvų daugiau neketina įsigyti. „Universitetai teigia, kad jų politika – nediskriminuoti, todėl jie negali siūlyti technologijos, kuri diskriminuotų studentus su regėjimo sutrikimais“, – sakė Nacionalinės aklųjų federacijos atstovas Chris Danielsen. Kompanijos „Amazon.com Inc“ atstovas Drew Herdener teigė, kad vartotojai, turintys regėjimo sutrikimų, prašė kompanijos „Amazon“ palengvinti „Kindle“ valdymą. Kompanija jau dirba su šia problema. Pasak Nacionalinės aklųjų federacijos, JAV gyvena 1,3 milijonas aklųjų. Žymiai daugiau yra žmonių, turinčių tokią negalią kaip disleksija.

„Kindle“ gali būti perspektyvus prietaisas silpnaregiams, kadangi jis turi skaitymo garsiai funkciją, kuri leidžia tekstą paversti roboto balsu. Akliems studentams „Kindle“ galėtų būti ypač naudingas, nes pakeistų dabartinius mokymosi metodus, tokius kaip audio knygų naudojimas ar knygų skenavimas. Tačiau norint aktyvuoti „Kindle“ audio funkciją, reikia matančio žmogaus pagalbos, kadangi žingsniai apima mygtukų manipuliavimą bei navigacinius pasirinkimus, kurie atsiranda prietaiso ekrane. Federacija mano, kad prietaisas galėtų garsiai skaityti ir meniu pasirinkimus.

Elektroninės knygos vis dar sudaro mažą visų knygų rinkos dalį, tačiau tai yra greitai augantis segmentas. Tikimasi, kad vis daugiau žmonių išbandys „Kindle“: kompanija „Amazon“ išleido 489 dolerius kainuojančią prietaiso versiją „Kindle DX“. Šis prietaisas turi didesnį ekraną ir yra tinkamas skaityti vadovėlius ar laikraščius.

Vienai iš mokyklų, dalyvavusiai pilotų programoje, Nacionalinė aklųjų federacija iškėlė ieškinį, kuriame Arizonos valstijos universitetas buvo apkaltintas aklų studentų diskriminavimu. Šiuo metu ieškinys nagrinėjamas. Grupė taip pat pateikė skundus Teisingumo departamentui dėl kitų penkių mokyklų, kurios dalyvavo „Kindle“ bandymuose. Wisconsin ir Syracuse universitetai nepateko į šį sąrašą.

Wisconsin-Madison bibliotekos sistemos direktorius Ken Frazier teigė, kad biblioteka įsigijo 20 prietaisų „Kindle DX“. Jis nežino, kiek aklų studentų mokosi šioje mokymosi įstaigoje, tačiau yra daugybė studentų, kuriems dėl įvairių priežasčių sunku skaityti tekstus. „Mūsų patirtis rodo, kad sukūrus prieinamą technologiją, visi gauna naudos“, – sakė jis.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *