„Mozilla“ išleido pirmąją mobiliųjų telefonų „Firefox“ naršyklę

Kompanija „Mozilla“ nuolat artėjo link savo tikslo – išleisti pirmąją „Firefox“ naršyklę, skirtą mobiliesiems telefonams. Penktadienį buvo pristatyta naršyklė „Firefox 1.0“, pritaikyta kompanijos „Nokia“ programinei įrangai „Maemo“. Naršyklė „Firefox“, skirta platformai „Maemo 5“, pasižymi keliomis įdomiomis savybėmis, išskiriančiomis ją iš kitų mobiliųjų telefonų naršyklių, tokių kaip „Opera Mobile“ bei „Opera Mini“. Kompanija „Mozilla“ remiasi trečiųjų šalių naršyklių praplėtimais – tai padeda naršyklei gauti didesnę rinkos dalį. Šie priedai padėjo naršyklei „Firefox“ tapti viena populiariausių naršyklių, galinčia pakeisti „Internet Explorer“. Penktadienį kompanija „Mozilla“ pristatė ir adresyno bei istorijos sinchronizavimo praplėtimą „Weave Sync 1.0“. Jis skirtas ir mobiliųjų telefonų, ir kompiuterių naršyklėms.

Ši nauja „Firefox“ naršyklė įdomi tuo, jog apie platformą „Maemo“ nėra žinoma daug. Be to, ši operacinė sistema palaiko tik du prietaisus – „N900“ ir „N810“. Vos prieš porą dienų kompanija „Mozilla“ pristatė ir trečią kandidatą, galintį pakeisti kompanijos „Adobe“ priedą „Flash“. Tokį sprendimą kompanija pagrindžia prasta kokybe. Žinoma, kompanijai „Adobe“ tai yra skausmingas sprendimas.

Taigi, kokia mobiliųjų telefonų naršykle „Firefox“ gali būti, jei vartotojai negalės žiūrėti videomedžiagos ar atitinkamų internetinių svetainių, palaikančių „Flash“? Dabar kompanija „Mozilla“ išleido priedą, pavadintą „YouTube enabler“, leidžiantį peržiūrėti svetainėje „YouTube“ pateiktą videomedžiagą. Kompanija ketina pasiūlyti ir kitų sprendimų tiems, kurie baiminasi diegti „Flash“ priedą, tačiau nori matyti „Flash“ paremtą turinį. Laimei, kad kompanija „Mozilla“ turi pakankamai mažą mobiliųjų telefonų vartotojų ratą, kadangi kol kas tėra tik du prietaisai. Taigi, kol kas naujajai naršyklei „Firefox“ yra laiko subręsti.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *