„Mozilla“ siūlo 3D grafikos standartą

„Firefox“ kūrėjas „Mozilla“ ir nepelno siekiantis organizacija „Khronos Group“ sujungė jėgas atvirų grafikos standartų kūrimui. Tai turėtų atverti galimybes talpinti 3D turinį interneto naršyklėse.

http://www.itzinios.lt/uploads/71793-firefox_nebula_1920_1200.jpg

Atsakydama į „Mozilla“ pasiūlymą, „Khronos“ sukūrė „Accelerated 3D“, internete dirbančią grupę, kuri svarstys įvairias galimybes sukurti grafikos standartus atsižvelgiant į pasirodžiusio „Open GL ES 2.0“ galimybes. „Mozilla“ pasisiūlė vadovauti grupei, ji įtrauks šiuos standartus į pagrindines funkcijas kitose „Firefox“ naršyklėse, kurios pasirodys po „Firefox 3.5“.

„Khronos“ leidžia visoms norinčioms kompanijoms įsitraukti į šį kūrybos procesą ir gauti išankstines žinias apie projekto detales prieš jų viešą pristatymą. „Google“ jau pademonstravo susidomėjimą pasiūlydama grafikos ir interneto plėtros ekspertizę.

„Kadangi vis daugiau medžiagos keliauja į internetą ir „JavaScript“ kiekvieną dieną spartėja, atėjo laikas sukurti atvirą API paspartėjusiai 3D grafikai internete“, – kalbėjo „Google“ gamybos direktorius Matt Papakipos. Neil Trevett, „Khronos Group“ prezidentas pridūrė: „Susiliejimas greitėjančio „JavaScript“ ir plintančio priėjimo prie „OpenGL“ ir „OpenGL ES“ sukuria galbūt istorinę galimybę paversti 3D pajėgumus atvirais ir prieinamais visiems interneto plėtotojams ir visoms naršyklėms“.

„Mozilla“ praeitą savaitę paskelbė apie naujausią „Firefox 3.1“ beta versiją, kurioje yra nauja ekrano lentelė, leidžianti vartotojams matyti jų dažniausiai lankomus puslapius. Be to, „Firefox“ rodo tinklapių nuorodas taip vadinamame „pažinimo ekrane“, kuris turėtų apsaugoti vartotojus nuo blaškymosi, nes nuorodos atsiranda tik tada, kai vartotojas pajudina pelę. Vėliau nuorodos vėl greitai išnyksta.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *