MP3 kūrėjas nori paprastus prietaisus paversti sumaniais

Vokietijos inžinierius, padėjęs sukurti MP3 grotuvą, sutelkė savo dėmesį į „kvailų prietaisų“ privertimą elgtis protingai. Vokietijos Ilmenau universiteto profesorius Karlheinz Brandenburg remia „Perfect Stream“ technologiją, leidžiančią kompiuteriams internetinėje „cloud“ aplinkoje paprastiems prietaisams atlikti keletą sumanių funkcijų. „Kai pirmą kartą pamačiau tuos žmones, tai man pasirodė kvaila, – sakė jis. – Tačiau aš palaikau beprotiškas idėjas: kai mes pradėjome kurti MP3, visiems tai atrodė taip pat kvaila“.

„Perfect Stream“ idėja – pateikti skaitmeninę videomedžiagą ir audiomedžiagą, pritaikytą kiekvieno individo skoniui. Tai turėtų būti pateikta kaip paslauga, galinti bendrauti internete. „Perfect Stream“ pasitvirtino Vokietijoje, todėl kompanija dalyvavo Tarptautinėje vartotojų parodoje, bandydama pateikti licenciją šiai technologijai JAV interneto paslaugų tiekėjams. „Ši technologija veikia ir dabar mes bandome ją internacionalizuoti“, – pripažino mokslininkas.

Paslaugą galima užprogramuoti pasirinkus asmens mėgstamas laidas, naujienų šaltinius, muziką, „Twitter“ medžiagą ar kitą internetinį turinį. Šie duomenys gali būti nukreipiami į skaitmeninių nuotraukų rėmelius, mašinų navigacijos sistemas, paprastus mobiliuosius telefonus, žaidimų konsoles ir kitus prietaisus. „Tai sujungia skirtingas technologijas, – sakė Karlheinz Brandenburg. – Tai prietaisai, kurie anksčiau nepalaikė jokio ryšio tarpusavyje“.

Asmeninis internetinis turinys gali būti perduodamas ir įmantriai interneto elektronikai, ir bet kuriam paprastam telefonui, kainuojančiam 50 dolerių. Šios technologijos pagrindas – tai skaitmeninis turinys, esantis serveriuose. Šie duomenys perduodami prietaisams, kuriems tereikia iškoduoti juos. „Perfect Stream“ technologija buvo pademonstruota įvairiuose prietaisuose, įskaitant nebrangų internetinį radiją bei „Philips“ televizorių, turintį pagrindinį interneto ryšį.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *