„MySpace“ siūlo muzikantams išmokėti prarastus honorarus

Socialinio tinklo svetainė „MySpace“, padėjusi daugybei atlikėjų ir grupių pradėti savo karjeras, dabar padeda jiems atgauti milijonų dolerių vertės autorių honorarus, priklausančius jiems už dainas bei pasirodymus. „MySpace“ vadovas Owen van Natta sekmadienį pranešė, jog jo kompanija pasirašė sandorį su atlikėjų teisių grupe „SoundExchange“. Šiuo sandoriu įsipareigojama surasti 25 000 nepriklausomų ir nežinomų atlikėjų, kuriems priklauso daugiau nei 14 milijonų dolerių nesumokėtų autorinių honorarų.

Owen van Natta teigė, jog jis planuoja „MySpace“ platformą panaudoti taip, jog ji padėtų „SoundExchange“ grupei palaikyti ryšius su nepelno organizacija, surenkančia autorinius honorarus už muziką, transliuojamą internete. Šiuo sandoriu „MySpace“ pristato naują ir efektyvų būdą susisiekti su atlikėjais, kurie yra prisiregistravę svetainėje „MySpace“. „Gali būti sudėtinga pranešti ir įtikinti atlikėjus registruotis „SoundExchange“, kadangi jie nežino, jog turi teisę į šiuos honorarus arba netiki, kad tai gali būti tiesa“, – tvirtino „SoundExchange“ vadovas Bryan Calhoun.

Kompanija „MySpace“, priklausanti Rupert Murdoch „News Corp“ grupei, išaugo į muzikinę svetainę ėmus vadovauti Owen van Natta. Svetainėje „MySpace Music“ vartotojai sukūrė daugiau nei 180 milijonų grojaraščių ir šiuo metu tai yra didžiausias reklamos remiamas muzikos verslas internete. „MySpace“, kuri konkuruoja su „Facebook“, leido muzikinę karjerą pradėti daugeliui muzikantų, įskaitant ir britų sensaciją Lily Allen.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *