Nauja ir radikali „Microsoft“ naršyklė

Daugybė žmonių mano, kad naršyklė pradeda pakeisti operacinę sistemą, kadangi ji yra asmeninio kompiuterio centras. Natūralu, kad požiūrio, jog operacinė sistema „Windows“ tampa nebesvarbi, nepalaiko kompanija „Microsoft“. Kai kurie mano, kad interneto naršyklės turi pradėti veikti kaip operacinės sistemos. „Kai kurių šiuolaikinių naršyklių palaikoma politika nėra labai saugi“, – sakė kompanijos „Microsoft“ mokslininkė Helen Wang, šioje bendrovėje dirbanti nuo 2001 metų, kai Kalifornijos universitete, esančiame Berkeley mieste, gavo daktaro laipsnį. Ji tvirtina, kad interneto naršyklės turi veikti ne tik kaip failų administratorius, antspauduojantis ateinančias užklausas. Naršyklės turėtų veikti kaip eismo policininkas, reguliuojantis, kad viskas vyktų sklandžiai ir užtikrinantis, jog kompiuterio ištekliai yra teisingai paskirstomi. Trumpai tariant, H. Wang teigia, jog naršyklė turėtų veikti panašiai kaip ir „Windows“: ji turi užtikrinti, kad skirtingos interneto užklausos būtų apsaugotos viena nuo kitos – net tos, kurios vykdomos toje pačioje svetainėje. Taigi, H. Wang ir jos grupė sukūrė būtent taip veikiantį prototipą.

Šių metų pradžioje kompanija „Microsoft“ bendrais bruožais jau papasakojo apie „Gazelle“, tačiau tik dabar pradėjo apie tai kalbėti išsamiau. Kitą mėnesį vyksiančioje „Usenix security“ konferencijoje H. Wang planuoja pristatyti pranešimą apie „Gazelle“, o praėjusią savaitę kompanijos svetainėje buvo paskelbtas straipsnis, kuriame buvo daugiau paaiškinta apie „Gazelle“. H. Wang netvirtina, kad operacinė sistema „Windows“ išnyks. Ji netgi sako, kad „Gazelle“ priklauso nuo „Windows“, kadangi ji veikia kaip internetinių puslapių tarpininkas, bandantis pasiekti kompiuterio išteklius. „Mes stengiamės pasinaudoti operacinės sistemos patirtimi ir pritaikyti ją interneto ir naršyklių nustatymams“, – sakė ji. Kompanija „Microsoft“ taip pat tvirtina, kad „Gazelle“ negalės staigiai pakeisti naršyklės „Internet Explorer“, kuri šiuo metu praranda rinkos dalį. Bet kokiu atveju, bendrovė įsipareigojo komercializuoti „Gazelle“. Vadinasi, tai tik vienas iš daugelio projektų, atliekamų kompanijos tyrimų laboratorijose.

Dauguma ekspertų sutinka su prielaida, kad naršyklės primins ankstyvas „Netscape“ dienas. Kompanijos „Google“ sprendimas pasiūlyti naršyklę „Chrome“ – tai siekis turėti naršyklę, paleidžiančią jos internetines programas. Taip pat tai buvo alternatyva, aptarnaujanti tradicinius internetinius puslapius. H. Wang teigė, jog šiuolaikinės naršyklės žengė žingsnį teisinga linkme, kadangi jos izoliavo skirtingas naršyklių korteles: jei užlūžta viena kortelė, tai visa naršyklė neužlūžta. Ji taip pat tvirtino, kad „Chrome“ bei „IE 8“ siekia padidinti interneto naršymo patikimumą, tačiau tam reikia ryžtingesnių veiksmų. „Mano manymu, „Gazelle“ – tai didelis nukrypimas nuo visų ankstesnių naršyklių, įskaitant ir „Chrome“ bei „IE 8“ naršykles“, – sakė ji.

Kol kas „Gazelle“ yra tik prototipas. Didelė dalis technologijų buvo pasiskolinta iš naršyklės „Internet Explore“. Nors „Gazelle“ gali rodyti 19 iš 20 „Alexa“ geriausių svetainių, tačiau dar yra daugybė dalykų, kurių ji negali atlikti. Be to, ji veikia lėčiau nei „Internet Explorer“, ypač atveriant naujus tinklalapius. H. Wang siūlo „Gazelle“ kaip pavyzdį, parodantį, kaip turi vystytis naršyklės. „Manau, jog tai teisingas kelias, – teigė ji. – Žinoma, tai reikalauja ir labai daug darbo“.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *