Naujasis „iPhone 3GS“ gali būti atsparus įsilaužimams

Ir toliau tęsiasi katės ir pelės žaidimas tarp „Apple“ ir įsilaužėlių. Kompanija „Apple“ pranešė, kad ketina išleisti „iPhone 3GS“. Kai kurie kompiuterių piratai tvirtina, kad gerai žinomas „24kpwn“ naudojimas neperspektyvus, nes „Apple“ išleidžia „iPhone 3GS“, kuriame yra naudojamas „bootrom“, atsparus šiai įsilaužimo technikai.

Pažeidžiamo „Bootrom“ pabaiga

„Bootrom“ yra kompiuterio lustas, naudojamas mobiliuosiuose telefonuose, kad patikrintų prietaiso programinę įrangą ir užtikrintų, jog jis nebuvo sugadintas. Kol kas neaišku, ką mobiliajame telefone „iPhone“ naudojamas „bootrom“ gali padaryti, jei aptinka problemą. Tačiau mobiliojo telefono „Blackberry“ lustas „bootrom“ gali išjungti prietaisą, jei kyla problemų. Taigi, naudojant kalėjimo žargoną galima sakyti, kad tai tarsi kalėjimo sargybinis, tikrinantis, ar visi kaliniai yra savo vietose. Tik tada jiems leidžiama išeiti į dienos šviesą.

Kompiuterių piratai, norėdami apgauti „bootrom“, naudodavo „24kpwn“, padėdavusį sargybinį apgauti. Prieš pasirodant „iPhone 3GS“, kai kurie kompiuterių piratai nerimavo, kad „24kpwn“ gali nebeveikti. Deja, kompanijai „Apple“ neišėjo pakeisti „bootrom“ iki „3GS“ pristatymo. Tačiau visa tai gali pasikeisti, nes pranešama, jog „iPhone 3GS“ telefonai praėjusią savaitę pradėti platinti su atnaujintu „bootrom“: jis buvo pavadintas „iBoot-359.3.2“. Tikimasi, kad naujasis lustas bus atsparus „24kpwn“. Taigi, „iPhone 3GS“ dabar turi protingesnį sargybinį.

Taigi, ką tai reiškia?

Be „bootrom“, į kurį galima įsilaužti, naujasis „iPhone 3GS“ yra atsparus kompiuterių piratams. Vadinasi, vartotojai negali naudoti programinės įrangos, kurios nepatvirtino kompanija „Apple“. Atrakintame telefone galima naudoti bet kokį suderinamą tinklą. Norint įsilaužti į atrakintą „iPhone“, reikia atlikti pagrindines modifikacijas, kurios atsakingos už skambučius ir prieigą prie interneto.

Taigi, ar tai reiškia, kad atėjo pabaiga įsilaužimams į „iPhone“ ir atrakinimams? Greičiausiai ne, nes „iPhone“ įsilaužėliai yra labai sumanūs. Tačiau laikrodis tiksi. Pažiūrėkime, kiek laiko jiems prireiks parengti būdą, kaip išspręsti „Apple“ patobulinimus.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *