Naujausios žinios SEO srityje

Kas pastaruoju metu vyko SEO pasaulyje? Trumpai apžvelkime didžiausius SEO įvykius 2019 metais. Iš jų matomos tendencijos leis susidaryti aiškų vaizdą apie dabar vykstančius pokyčius ir numatomus pasikeitimus netolimoje ateityje.

Vasarą visą SEO pasaulį sudrebino vienas didžiausių pastarojo meto „Google“ įdiegtas paieškos sistemos atnaujinimas. Jis buvo pakrikštytas „Medic update“ (liet. medicininis atnaujinimas) pavadinimu. Toks pavadinimas kilo iš to, kad šis atnaujinimas labiausiai paveikė būtent su sveikata ir medicina susijusias svetaines. Kitos smarkiai paveiktos svetainės buvo iš finansų ir kitų tiesiogiai žmonių gyvenimus galinčių paveikti svetainių. SEO specialistai ir analitikai padarė išvadą, kad šiuo atnaujinimu „Google“ labiausiai paveikė visas YMYL (angl. Your Money or Your Life) svetaines. Tai yra svetainės, kurių turinys ar funkcijos gali turėti reikšmingą įtaką lankytojų gyvenimo kokybei.

Todėl didžiausias dėmesys, anot „Google“ paieškos algoritmų pokyčius stebinčių analitikų ir specialistų, yra skiriamas tokių svetainių patikimumo užtikrinimui. Tai reiškia, kad YMYL tipo svetainės, kurios negali užtikrinti savo patikimumo, kuris garantuotų turinio kokybę, buvo smarkiai nubausto „Google“ algoritmų pokyčių. Didžiausią neigiamą įtaką pajuto su sveikata ir medicina susijusios svetainės, kurios savo turinyje pateikia patarimus, išvadas, teiginius ar kitokią informaciją, kuri yra nutolusi nuo visuotinio konsensuso.

Neigiamai paveiktos buvo ir svetainės, kurios negali užtikrinti savo autorių kredibilumo. Puslapiai, kuriuose yra publikuojami patarimai sveikatos ar finansų tema, tačiau kurių autoriai neturi jokio akivaizdaus autoriteto šiose srityse, taip pat buvo paveikti neigiamai.

Visi po šio atnaujinimo vykę pokyčiai gali būti interpretuojami kaip „Google“ bandymas koreguoti patikimumo ar autoriteto kintamuosius. Todėl visų šiuo metu vykstančių atnaujinimų neigiamai paveiktų svetainių savininkai turėtų koncentruotis būtent į savo svetainės autoriteto didinimą ir patikimumo gerinimą.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *