Naujųjų „Google“ konkurentų įvertinimas

Neseniai buvo pristatyta paieškos sistema „Wolfram Alpha“, o sekančią savaitę kompanija „Microsoft“ planuoja pristatyti naująją paieškos sistemą „Kumo“. Abi programos sulaukė daug dėmesio, tačiau ar tikrai vienai iš jų pavyks nukonkuruoti „Google“ paieškos sistemą? Daugeliui interneto vartotojų „Google“ paieškos paslaugos tapo privalomu paieškos įrankiu. Žodis „Google“ tapo toks populiarus, kad jis vartojamas ne tik kaip daiktavardis, bet ir kaip veiksmažodis. Šiuo metu rinką pasiekė du nauji įrankiai, tačiau ar „Wolfram Alpha“, ar „Kumo“ taps populiaresnė nei „Google“?

http://www.itzinios.lt/uploads/googleko.png

„Wolfram Alpha“ nuo „Google“ paieškos sistemos skiriasi savo funkcijomis ir formatu. Mokslininko Stephen Wolfram tikslas – atsakyti į klausimus ne tradiciniu paieškos sistemų formatu, bet natūralia kalba. Kyla vienas svarbus klausimas: ar „Wolfram Alpha“ gali patenkinti šį poreikį? „Google“ paieškos sistema yra labai populiari ir nepaisant tam tikrų trūkumų, ši sistema dirba pakankamai gerai. Atrodo, jog „Wolfram Alpha“ siekia ne konkuruoti su „Google“ paieškos sistema, o tik papildyti ją. Kai kuriuos dalykus ši sistema atlieka geriau nei „Google“. Galbūt Stephen Wolfram to ir užteks.

Tuo tarpu kompanijos „Microsoft“ naujoji paieškos sistema „Kumo“ yra skirta nukonkuruoti „Google“. Žinoma, tai nebus lengva padaryti. Norėdama pritraukti vartotojus, „Kumo“ paieškos sistema turės būti reikšmingai geresnė nei „Google“. Tačiau kompanija „Microsoft“ garsėja bėgant laikui vis tobulinindama savo produktus, darydama nemažai bandymų ir klaidų. Panašiai nutiko ir su „Zune“ bei „Windows Vista“.

Spėjama, kad tiek „Wolfram Alpha“, tiek „Kumo“ susidurs su didelėmis kliūtimis, tačiau konkurencija yra labai svarbi vartotojams – tai skatina kompanijas intensyviai dirbti atnaujinant savo produktų funkcijas. Geriausias pavyzdys – interneto naršyklės. Kai buvo nukonkuruota „Netscape“, kompanijos „Microsoft“ naršyklei rinkoje nebuvo jokios realios grėsmės. Tačiau dabar iškilo „Firefox“ ir bendrovė „Microsoft“ priversta pasiūlyti tobulesnę bei pažangesnę naršyklę. Panaši situacija yra ir paieškos sistemų rinkoje: nors „Wolfram Alpha“ ir „Kumo“ nekels didelės grėsmės „Google“, tačiau pastaroji kompanija turės įrodyti, kad jos paieškos sistema geresnė nei kitos.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *