Nelegalūs muzikos siuntėjai pinigų išleidžia daugiau

Žmonės, kurie nelegaliai siunčiasi muziką, daugiau pinigų skiria oficialiai išleistiems diskams nei tie, kurie laikosi siuntimosi įstatymų. Kompanija „Demos“ nustatė, jog nelegalūs siuntėjai per metus tikrai muzikai skiria 77 svarus sterlingų. Tai net 33 svarais sterlingų daugiau nei tie žmonės, kurie tvirtina, jog niekada nesisiuntė muzikos nemokamai. Beveik du trečdaliai žmonių, prisipažinusių, jog nelegaliai siunčiasi muziką, teigė, kad naujos ir pigesnės muzikos paslaugos paskatintų juos nutraukti nelegalius siuntimus.

Šie rezultatai buvo gauti po Vyriausybės įspėjimo, kad žmonėms, kurie nuolat nelegaliai siunčiasi failus, bus atjungtas interneto ryšys. Tikimasi, kad Skaitmeninės ekonomikos įstatymas bus pristatytas parlamentui jau kitą mėnesį. Žadama, kad šis projektas sukurs stiprią teisinę ir reguliacinę sistemą, padėsiančią kovoti su nelegaliu failų siuntimusi. Kompanijos „Demos“ tyrimo metu buvo išsiaiškinta, kad 83 proc. žmonių, kurie nelegaliai siunčiasi muziką, tiek pat arba net daugiau muzikos nusiperka. 42 proc. apklaustųjų, prisipažinusių, kad pažeidžia įstatymą, tvirtino, kad jie nori prieš pirkdami pasiklausyti muzikos. Tai rodo, kad failų siuntimasis gali netgi padidinti pardavimus.

Nelegalūs failų siuntėjai muzikos pramonei galėtų suteikti net 200 milijonų svarų sterlingų pajamų. „Demos“ nustatė, kad nustačius mažesnę internete prieinamos muzikos kainą – 45 pensus už kūrinį, tiekėjai galėtų beveik dvigubai padidinti susidomėjimą legaliais pirkimais. Šiuo metu „iTunes“ siūlomų dainų kaina – 59 pensai ir 99 pensai. „Šis tyrimas parodo, kad atjungti interneto ryšį nelegaliems failų siuntėjams nėra geriausias sprendimas“, – sakė tyrėjas Peter Bradwell.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *