„Nokia” atsisakė sutarčių už 5 milijardus dolerių

„Nokia“ atsisakė kompanijų, surenkančių mobiliuosius telefonus, paslaugų. Dabar „Nokia“ surinks telefonus tik savo fabrikuose. Pasak analitikų, dėl šio sprendimo tiekėjai praras apie 5 milijardus JAV dolerių.

http://www.itzinios.lt/uploads/nokia-logo.jpg

„Nokia“ nutraukė sutartis su gamintojais, surenkančiais mobiliuosius telefonus. Per pastaruosius keletą mėnesių bendrovė mažino užsakymų apimtis, o dabar nusprendė gaminti telefonus tik savo fabrikuose. Toks sprendimas buvo priimtas atsižvelgiant į sumažėjusią mobiliųjų telefonų paklausą pasaulinės ekonominės krizės metu“, – praneša „iSuppli“. 2008 metais 17 procentų visų „Nokia“ mobiliųjų įrenginių buvo gaminama pagal sutartis su telefonus surenkančiomis kompanijomis. Pagrindiniai „Nokia“ partneriai šioje srityje buvo kompanijos „Foxconn“, „BYD“, „Elcoteq“ ir „Jabil Circuit“.

„Šis žingsnis parodo, kokia sudėtinga situacija šiuo metu yra pramonėje. Šis sprendimas neigiamai atsilieps kai kuriems „Nokia partneriams, kurie didelę pajamų dalį gaudavo vykdydami „Nokia užsakymus. Jų pajamos sumažės vidutiniškai 5 milijardais dolerių“, – kompanijos „Nokia“ sprendimą komentavo vyriausiasis „iSuppli“ analitikas Adam Pick. Pagal „iSuppli“ duomenis, kas dešimtas „Nokia“ įrenginys bus surinktas partnerių fabrikuose. Bendros šio sektoriaus pajamos sumažės nuo 300,7 mlrd. dolerių iki 270,8 mlrd. dolerių, lyginant su pernai metais. Šie skaičiai neparodo paskutinio „Nokia“ sprendimo pasekmių, tad kompanija „iSuppli“ turės pakoreguoti ne tik šią, bet ir visas kitas analizes būsimiems metams. Tai, žinoma, yra liūdnos naujienos telefonus surenkančioms kompanijoms, – teigiama „iSuppli“ ataskaitoje, – tačiau į tai galima pasižiūrėti ir iš kitos pusės. Kompanija rodo, kad ji sugeba tinkamai reaguoti į vykstančius rinkos pokyčius.

Tačiau „Nokia“ pažymi, jog ji neatsisako partnerių paslaugų visam laikui – kompanija tiesiog nori palaukti tinkamesnio laiko ir palankesnių sąlygų rinkoje.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *