„Nokia“ navigacijos įrankius siūlo nemokamai

Ketvirtadienį buvo pranešta, jog naujoji kompanijos „Nokia“ žemėlapių paslauga „Ovi Maps“ apims ir krypčių balso vadovą, siūlantį nemokamą navigaciją. Šis pristatymas yra tiesioginis atsakas kompanijai „Google“, kuri spalio mėnesį pateikė naują „Google Maps Navigation“ versiją savo operacinei sistemai „Android“. Antroji versija apjungia „Google Maps“, „Street View“ paslaugas, balso paiešką bei krypčių nuorodas balsu. „Kompanijai „Google“ pasiūlius patobulintą nemokamą navigaciją, iškilo vienintelis klausimas: kada kompanija „Nokia“ žengs šį žingsnį“, – sakė kompanijos „CCS Insight“ analitikas Paolo Pescatore.

Galutinis kompanijos „Nokia“ tikslas – padidinti navigacijos ir vietos nustatymo prietaisų, esančių mobiliuosiuose telefonuose, populiarumą. Be to, kompanija siūlo naudoti juos naujiems verslo modeliams, įskaitant reklama pagrįstas paslaugas. Kompanija „Nokia“ gali prarasti šiek tiek pajamų, nes tik nedidelė vartotojų dalis buvo pasiryžusi mokėti už patobulintas navigacijos funkcijas. Šis žingsnis žymi ir rimtą smūgį navigacijos kompanijoms, tokioms kaip „Telmap“ bei „TomTom“.

Naujoji „Ovi Maps“ versija apima ir automobilių, ir pėsčiųjų navigacijos funkcijas. Ši sistema gali būti naudojama 74 valstybėse 46 kalbomis. Be to, maždaug dešimtyje valstybių pateikiama informacija apie eismą. Vartotojams siūlomi ir detalūs 180 valstybių žemėlapiai. Šiuo metu naująją „Ovi Maps“ versiją palaiko dešimt prietaisų, įskaitant „N97 mini“, „5800 XpressMusic“ ir „E72“. Šių sumaniųjų telefonų turėtojai gali parsisiųsti programinę įrangą iš kompanijos „Nokia“ internetinės svetainės. Po kelių savaičių bus pridėtas ir palaikymas kitiems mobiliesiems telefonams, o nuo kovo mėnesio naujuose mobiliuosiuose telefonuose programinė įranga bus įdiegta iš anksto.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *