„Nokia“ planuoja dar labiau sumažinti išlaidas

Suomijos mobiliųjų telefonų gamintoja „Nokia“ antradienį paskelbė apie išlaidų mažinimą, paveiksiantį 1700 darbuotojų. Kompanijai šis žingsnis būtinas dėl sumažėjusios jos produkcijos paklausos.

Didžiausia pasaulyje mobiliųjų telefonų gamintoja teigia, kad jau greitai pradės derybas su darbuotojų atstovais dėl planuojamų pakeitimų. Šios priemonės, paveiksiančios gamybos, žiniasklaidos ir vystymo skyrių, yra dalis anksčiau paskelbto plano, kurio tikslas yra prisitaikyti prie rinkos paklausos pokyčių. „Nokia“ toliau ieško būdų mažinti veiklos išlaidas ir dėl to peržiūri visas kompanijos sritis ir veiklas“, – teigia kompanija.

http://www.itzinios.lt/uploads/nokia_showfloor.jpg

„Nokia“ turi apie 130 000 darbuotojų visame pasaulyje.

Kaip ir daugumą kompanijų, suomių „Nokia“ taip pat palietė sulėtėjusios ekonomikos problema: pranešama apie paskutinio ketvirčio grynojo pelno sumažėjimą 69% (iki 576 mln. eurų). „Nokia“ mano, kad ekonomikos nuosmukis neigiamai paveikė paklausą elektronikos prekėms, todėl prognozės 2009 metams yra nepalankios.

Tyrimų kompanija „Gartner“ praeitą savaitę minėjo, kad telefonų pardavimai sumažėjo šešioliktąja dalimi, o prognozuojama paklausa ir toliau mažės iki kitų metų. „Gartner“ teigia, kad per paskutinį metų ketvirtį buvo parduota apie 315 mln. mobiliųjų telefonų, o tai yra 5% mažiau nei ankstesniais metais.

„Nokia“ akcijų kaina rinkoje sumažėjo 3,1% iki 8,77 eurų. Pasak „Redeye“ analitiko Greger Johansson, „Nokia“ taupymo priemonės jau anksčiau atsispindėjo akcijų kainoje, kai kompanija paskelbė apie išlaidų mažinimą dėl krentančios paklausos.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *