„Nokia“ plečia ginčą dėl patentų, kuriuos pažeidžia „Apple“ telefonas „iPhone“

Kompanija „Nokia Corp“ plečia teisinį ginčą su kompanija „Apple Inc“ dėl „iPhone“. Tvirtinama, jog beveik visi kompanijos produktai pažeidžia Suomijos telefonų gamintojos patentus. Antradienį kompanija „Nokia“ teigė, jog ji pateikė skundą prieš kompaniją „Apple“. Jame „Apple“ kaltinama „Nokia“ intelektinio turto teisių pažeidimu mobiliuosiuose telefonuose „iPhone“, „iPod“ bei kompiuteriuose. Šiuo klausimu esminiai dalykai yra „Apple“ produktuose naudojamos vartotojo sąsajos, kameros, antenos bei energijos valdymo technologijos. Kompanija tvirtina, jog šios technologijos padeda kompanijai sumažinti kaštus, prietaisų dydį bei pailginti baterijos laikymo trukmę.

Kompanija „Nokia“ JAV yra žinoma mažiau, kadangi šioje valstybėje ji susiduria su aršia kompanijos „Apple“ sumaniojo telefono „iPhone“ bei kompanijos „Research in Motion Ltd“ mobiliojo telefono „BlackBerry“ konkurencija. Kompanija „Nokia“ yra didžiausia mobiliųjų telefonų gamintoja pasaulyje. Ji prognozuoja, jog kitąmet jos rinkos dalis išliks panaši kaip ir dabar – apie 38 procentus. Kompanija, įsikūrusi Suomijoje, Espoo mieste, jau pateikė ieškinį kompanijai „Apple“ dėl mobiliojo telefono „iPhone“. Teigiama, kad šis produktas pažeidžia 10 kompanijos patentų, susijusių su telefono skambučiais bei Wi-Fi prieiga.

Kompanija „Apple“ neigia šiuos kaltinimus ir netgi tvirtina, jog kompanija „Nokia“ nukopijavo keletą „iPhone“ aspektų. „Apple“ tvirtina, jog „Nokia“ pažeidžia jos patentų teises dėl technologijos, leidžiančios mobiliuosius telefonus prijungti prie kompiuterių, dėl telekonferencijos ir jutiklinio ekrano meniu. Federalinės bylos leidžia kompanijoms siekti piniginio žalos atlyginimo bei teismo nutarimo, nurodančio nutraukti tam tikrus veiksmus. Kompanijoms gali būti pateiktas nurodymas nebeimportuoti produktų, kuriuose naudojama ginčijama technologija. Daugybė kompanijos „Apple“ produktų ir detalių yra gaminamos užsienyje.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *