„Oracle-Sun“ susijungimas gali teigiamai paveikti mažas kompanijas

Smulkiajam verslui naudingas „Oracle“ sandoris, kuriuo numatoma įsigyti kompaniją „Sun“. Atrodo, kad šis sandoris naudingas „OpenOffice.org“ bei „MySQL“. Viską parodys laikas, tačiau rinkos jėgos gali paketą „OpenOffice.org“ padaryti ypač naudingą kompanijai „Sun“. Europos Komisijos susitarimas apsaugo „MySQL“. Praėjusią savaitę kompanija „Oracle“ perėmė „Sun“ valdymą ir pristatė savo planus. Šie planai labiausiai susiję su pačiomis kompanijomis, tačiau kai kurie jų turi įtakos ir mažoms bei vidutinėms kompanijoms, besinaudojančiomis šių kompanijų teikiamomis paslaugomis.

„MySQL“ yra svarbiausia interneto technologija daugeliui verslo įmonių ir ji gali būti laikoma „Oracle“ duomenų bazių produktų konkurente. Gera naujiena ta, jog kompanija „Oracle“ pradėjo ir toliau siūlyti nemokamą „MySQL“ technologiją ir atrodo, jog ketina nesikišti į „MySQL“ komercinius produktus, kurie išlaikys savo pardavimus bei plėtojimo organizavimą. Kompanija „Oracle“ neseniai įsipareigojo pateikti „cloud“ programų paketą, pavadintą „Cloud Office“, galintį konkuruoti su „Microsoft“ bei „Google“. Šiame projekte svarbų vaidmenį gali vaidinti „OpenOffice.org“. Kol kas kompanija neatskleidžia, kas atsitiks su „StarOffice“ – mokama kompanijos „Sun“ „OpenOffice.org“ versija.

Kompanija „Oracle“ teigiamai vertinama dėl to, jog ketina išlaikyti daugumą „Sun“ produktų ir technologijų bei investuoti į jas. Tiek „OpenOffice.org“, tiek ir „MySQL“ turės naudos iš šio įsigijimo pirmiausia dėl to, jog kompanija „Sun“ pastaraisiais metais labai susilpnėjo. Žinoma, stipri ir nepriklausoma kompanija „Sun“ būtų žymiai naudingesnė „MySQL“, tačiau žinant „Sun“ nesėkmes populiarinant „OpenOffice.org“, ši programinė įranga gali daugiau pasiekti esant „Oracle“ priežiūrai. „OpenOffice.org“ prireikė dešimties metų, kad pasiektų 100 milijonų parsisiuntimų.

„MySQL“ yra žymiai svarbesnis nei „OpenOffice.org“, kadangi jis naudojamas daugelyje internetinių svetainių bei programų. Kai buvo pranešta apie šį įsigijimą, susirūpinta, jog kompanija „Oracle“ gali sunaikinti konkurentus savo „SQL“ produktams. Tai neįvyko, bent jau kol kas. „MySQL“ vis dar gali nukentėti nuo „Oracle“, tačiau kol kas kompaniją galima pagirti dėl galimybės gauti atviro kodo duomenų bazes.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *