Paieškos rezultatuose galima greitai peržiūrėti „PDF“ failus

„Google“ paieškos rezultatai kartais apima dokumentus, kurie nėra pritaikyti interneto naršyklėms, pavyzdžiui, „PDF“ formatas. Praeityje norint peržiūrėti šiuos dokumentus, reikėjo juos atsisiųsti ir atidaryti per atskirą programą. Tačiau dabar vartotojams pateikta alternatyva: jie gali lengvai ir greitai peržiūrėti šiuos failus kaip „HTML“. Jiems tereikia nuspausti „Žiūrėti kaip HTML“. Tai yra naudingas patobulinimas, tačiau ši peržiūra šiek tiek skiriasi nuo originalaus failo – skiriasi grafikai, lentelės, šifras bei kiti elementai.

Šiuo metu vartotojams pateikiamos naujos „Greitosios peržiūros“ (angl. „Quick View“ ) nuorodos, kurios nepažeidžia formatavimo. Naujosios nuorodos paremtos ta pačia technologija, kuri yra naudojama ir „Google Docs“ bei „Gmail“. Ši technologija buvo kuriama nuo liepos mėnesio ir šiuo metu pridėta prie daugiau nei 50 proc. visų „PDF“ failų. Naujosios nuorodos pasirodo antrosios rezultatų linijos pabaigoje, pavadinimo dešinėje. Pavyzdžiui, čia užklausos „IRS 1099 forma“ paieškos rezultatai:

http://www.itzinios.lt/uploads/googlepdf1.png

Nuspaudus „Greitoji peržiūra“, „PDF“ failas atsidarys kartu su grafikais, originaliu suformatavimu ir lentelėmis. Štai kaip tai atrodys:

http://www.itzinios.lt/uploads/googlepdf2.png

Laikui bėgant ši technologija bus įdiegta ir kitiems dokumentams bei failų tipams. Šiuo metu vartotojai gali matyti „Žiūrėti kaip HTML“ nuorodą – tai paprasta HTML versija.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *