Pasirodė konkurentas skaitytuvui „Kindle“

Kai atrodo, jog elektroninių skaitytuvų rinka aprimo, pasirodo dar vienas pranešimas apie naują konkurentą. Prieš kelias savaites buvo pristatytas naujas elektroninis skaitytuvas „Nook“ – tai buvo padaryta prieš pat šventinį apsipirkimą. Vasaros pabaigoje buvo svarstoma ar kompanijos „Barnes & Noble“ arba „Plastic Logic“ galėtų sužlugdyti „Kindle“. Galų gale, pats „Kindle“ žlugdo tradicinių knygų rinką.

Lyginant su „Kindle“, elektroninis skaitytuvas „Nook“ turi keletą patobulinimų. Tai du ekranai – jau žinomas juodai baltas skaitytuvo ekranas, kuris dominuoja prietaiso paviršiuje, mažesnis, horizontalus, spalvotas LCD, esantis apačioje ir naudojamas navigacijai, virtualiai klaviatūrai ir panašiai. Taip pat šis prietaisas turi Wi-Fi, keičiamą bateriją ir SD lizdą. Konkurentų prietaisas privertė kompaniją „Amazon“ sumažinti savo elektroninio skaitytuvo „Kindle“ kainą 20 dolerių. Akivaizdu, jog „Amazon“ kreipia dėmesį į tai, ką daro „Barnes & Noble“.

Nors „Nook“ yra puikus, tačiau nepavojingas. Jis neatveria rinkos platesnei auditorijai. Yra du svarbūs „Barnes & Noble“ strategijos elementai, kurie gali smarkiai pakeisti kai kuriuos dalykus. Visų pirma, „Nook“ naudoja kompanijos „Google“ operacinę sistemą „Android“. Tai leidžia „Nook“ tapti svarbia programų platforma ateityje. Nors „iPhone“ turi žymiai daugiau programų, tačiau dauguma jų vystomos ir „Google“ platformoje. Šiuo metu „Kindle“ beveik nesiūlo trečiųjų šalių programų. Neaišku, kaip gerai „Android“ programos veiks lėtai atsinaujinančiame ekrane, tačiau jei „Nook“ yra iš tiesų atviras prietaisas, bus atlikta dar daug programinių inovacijų. Antrasis dalykas turėtų būti dar akivaizdesnis: „Nook“ turi didelį mažmeninės prekybos kanalą. Jo kaina – 259 doleriai. Ji leidžia vartotojams išbandyti šį prietaisą net nesusimąsčius, ypač tokiu pirkimų metu.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *