Pigesniems sumaniesiems telefonams bus siūlomos trečiųjų šalių programos

Kompanija „Samsung“ ketina atverti savo pigesnius sumaniuosius telefonus trečiųjų šalių programų kūrėjams – kompanija pristatė naują programinės įrangos platformą „Bada“. Pirmasis mobilusis telefonas su šia programine įranga bus pradėtas pardavinėti jau kitų metų pirmąjį ketvirtį. Tikimasi, kad vėliau bus pristatyta ir daugiau produktų. „Bada“ – tai nėra nauja operacinė sistema. Tai programinės įrangos sluoksnis, kurį kompanija „Samsung“ pridėjo prie esamos mobiliųjų telefonų operacinės sistemos. Tai leis trečiųjų šalių kūrėjams sukurti programas kompanijos „Samsung“ telefonams.

Šiuo metu sumanieji telefonai negali susilaukti sėkmės, jei juose nėra daug programų: kompanijos „Apple“ parduotuvė „AppStore“ tuo įsitikino. „Samsung“ taip pat supranta tai, tačiau mobiliųjų platformų erdvė jau pripildyta. „Kyla svarbus klausimas: ar kūrėjams reikia dar vienos platformos?“, – klausė kompanijos „CCS Insight“ analitikas Geoff Blaber. Kompanijai „Samsung“ reikės įtikinti ir operatorius. Norėdama pritraukti kūrėjus, kompanija „Samsung“ organizuoja kūrėjų dienas Seule, Londone ir San Franciske – šie renginiai vyks gruodžio ir sausio mėnesiais. Be to, kompanija ketina atidaryti internetinę programų parduotuvę, kurioje bus pardavinėjamos „Bada“ programos. Tai planuojama padaryti jau 2010 metų pirmąjį ketvirtį.

Kompanija „Samsung“ prekiauja aukštos klasės sumaniaisiais telefonais, kurie remiasi dviem programinės įrangos platformomis – „Symbian“ bei „Android“. Kitos kompanijos šias platformas naudoja pigesniuose sumaniuosiuose telefonuose, tačiau kompanija „Samsung“ nusprendė naudoti savo programinės įrangos platformą. „Tai būdas, leidžiantis kompanijai „Samsung“ išskirti savo produktus iš konkurentų“, – tvirtino kompanijos „Gartner“ tyrimų direktorė Carolina Milanesi. Tai taip pat reiškia, jog „Samsung“ nuspręs, kokios funkcijos turi būti telefonuose. „Kuriant produktus, kuriuose įdiegiamos kitos platformos, reikia atsižvelgti į kitas kompanijas“, – teigė „CCS Insight“ analitikas Geoff Blaber.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *