Po atakų „Adobe“ atnaujinimai pasirodo žymiai greičiau

Kompanija „Adobe Systems“ žino, kad kompiuterių piratai ją labai mėgsta. Pastaruosius kelerius metus kompanijos „Adobe“ gaminama programinė įranga susidūrė su atakomis. Kompiuterių piratai suvokė, kad lengviau trūkumų rasti populiarioje programinėje įrangoje, veikiančioje „Windows“, nei atskleisti naujus pačios operacinės sistemos trūkumus. Dėl šios priežasties buvo įvykdyta daugybė atakų, kurios išnaudojo kompanijos „Adobe“ programą „Reader“, „Apple“ programą „QuickTime“ bei naršyklę „Firefox“.

Pirmadienį spaudos konferencijos metu tai pripažino kompanijos „Adobe“ vyriausiasis technologijų pareigūnas Kevin Lynch. „Mes susidūrėme su didėjančiais atakų, nukreiptų prieš „Reader“, mastais. Be to, jos vykdomos ir prieš „Flash Player“, – sakė jis. – Mes dirbame, kad sutrumpėtų laikas, per kurį mes sužinome apie problemą ir ją išsprendžiame. Anksčiau tai trukdavo keletą mėnesių, dabar – vos dvi savaites“.

Kompanija „Adobe“ šią realybę išsiaiškino jau vasario mėnesį, kai buvo įvykdyta ataka prieš kompanijos programinę įrangą „Reader“ ir „Acrobat“. Savanorių grupė „Shadowserver Foundation“ apie problemą pranešė vasario 19 dieną. Vėliau saugumo ekspertai pripažino, kad jie puolami jau nuo sausio mėnesio. Kompanija „Adobe“ saugumo klaidą ištaisė tik kovo 10 dieną. Net dviejų savaičių kompanijai prireikė, kad ištaisytų visų savo platformų klaidas. Kompanijai tai buvo viešųjų ryšių problema, nes saugumo ekspertai labai lėtai reagavo į šias atakas.

Kompanijos „Adobe“ produktų apsaugos ir privatumo direktorius Brad Arkin sakė, kad šios problemos paskatino ir gerus dalykus. „Mes supratome, kur buvo silpnosios vietos ir išsprendėme šias problemas“, – sakė jis. Gegužės mėnesį Brad Arkin paskelbė, kad kompanija imsis naujų žingsnių, padėsiančių išbandyti programinę įrangą ir pagerinsiančių reakciją į saugumo problemas. Dabar kompanija „Adobe“ reguliariai išleidžia saugumo programinės įrangos atnaujinimus, kaip ir kompanijos „Microsoft“ bei „Oracle“. Be to, kompanija gali žymiai greičiau išleisti ir būtinus spragų ištaisymus. „Mes supratome, kad mūsų programinės įrangos paplitimas rodo, kad vis dažniau į mus bus taikomasi, – tvirtino Brad Arkin. – Taigi, šios programinės įrangos atnaujinimai bus neatsiejama mūsų veiklos dalis“.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *