Popiežius kunigams: naudokitės blog‘ais

Popiežius Benediktas XVI turi naują patarimą kunigams, kaip siųsti religinę žinutę – jis pataria naudotis blog‘ais. Popiežius, kurio buvimas internete pastaraisiais metais smarkiai išaugo, ragina kunigus naudoti žiniasklaidos įrankius ir jų pagalba skelbti Evangeliją bei bendrauti su kitų religijų ir kultūrų žmonėmis. Dažnai nepakanka naudoti elektroninį paštą ar naršyti internete: kunigai turėtų naudoti naujausias technologijas, padėsiančias jiems išreikšti save bei vadovauti bendruomenėmis. „Žiniasklaidos galimybės priverčia mus susimąstyti apie galimybę reikštis internete. Todėl kunigai turi priimti iššūkį ir skelbti Evangeliją pasinaudodami naujausiomis audiovizualinėmis galimybėmis“, – sakė popiežius.

Ši žinutė buvo paruošta Pasaulinei ryšių dienai, apimančiai nuotraukas, videomedžiagą, animuotas funkcijas, blog‘us ir internetines svetaines. Benediktas tvirtino, jog jauni kunigai su naująja žiniasklaida turi susipažinti dar seminarijoje. Jo manymu, naujų technologijų naudojimas gali atspindėti dvasinius ir teologinius principus. 82 metų popiežius atsargiai vertina naująją žiniasklaidą. Jis įspėja, jog pramogų žiniasklaida skatina smurtą ir seksą, o begalinis naujienų srautas gali paversti žmones abejingais tragedijai. Tačiau Benediktas naujuosius ryšių būdus vadina ir „dovana žmonijai“, kadangi tai gali padėti išsaugoti draugystę bei supratimą.

Vatikanas stengiasi neatsilikti nuo greitai besikeičiančio pasaulio. Pernai metais buvo atidarytas „YouTube“ kanalas bei portalas, skirtas popiežiui. „Pope2You“ svetainėje pateikiamos naujienos apie popiežiaus keliones ir kalbas. Be to, buvo sukurta „Facebook“ programa, leidžianti vartotojams siųsti atvirukus su Benedikto nuotraukomis. Daugybė kunigų ir vyriausių prelatų jau naudojasi internetu. Vienas Benedikto patarėjas kardinolas Crescenzio Sepe turi savo „Facebook“ profilį. Jį turi ir kardinolas Roger Mahony.

Buvimas internete yra svarbus dėl to, jog leidžia bendrauti su kitų religijų pasekėjais, netikinčiaisiais ir žmonėmis, priklausančiais įvairioms kultūroms. Monsinjoras Claudio Maria Celli, vadovaujantis Vatikano socialinių ryšių biurui, teigė, jog šiais popiežiaus žodžiais siekiama parodyti, jog bažnyčia teigiamai vertina naująją žiniasklaidą. „Tai nereiškia, jog kiekvienas kunigas turi rašyti blog‘ą ar turėti savo svetainę. Tai reiškia, jog bažnyčia ir tikintieji turi įsitraukti į skaitmeninį pasaulį, – sakė jis. – Tačiau turi būti rasta ir pusiausvyra“.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *