Prancūzija ketina apmokestinti „Google“, kad galėtų mokėti už kūrybinį darbą

Prancūzija gali apmokestinti pajamas, gautas iš internetinių reklamų. Šis mokestis būtų imamas iš tokių internetinių gigančių kaip kompanija „Google“. Surinktos lėšos gali būti panaudotos paremti kūrybingąsias pramones, kurias paveikė skaitmeninė revoliucija. Šis pasiūlymas yra naujausias Prancūzijos iššūkis virtualiam ir nemokamam internetiniam turiniui. Valstybė jau anksčiau iššaukė nepasitenkinimą dėl pasaulyje griežčiausių įstatymų, reglamentuojančių piratavimą internete.

Šis mokestis būtų taikomas ir kitiems operatoriams, tokiems kaip „MSN“ bei „Yahoo“. „Šis žingsnis užbaigtų galimybę kompanijoms praturtėti be jokių apribojimų ar kompensacijų“, – laikraštis „Liberation“ pacitavo Guillaume Cerutti, vieną iš šio pranešimo autorių. Mokestis būtų taikomas net ir tiems operatoriams, kurie veikia ne Prancūzijoje, jei tik interneto vartotojai nueitų į jų reklamas ar rėmėjų nuorodas Prancūzijoje.

Prezidentas Nicolas Sarkozy nuolat stengiasi pateikti save kaip Prancūzijos kultūrinio paveldo gynėją skaitmeniniame amžiuje. Pastaruoju metu jis ragina įgyvendinti viešuosius projektus, galinčius konkuruoti su kompanijos „Google“ planais sukurti didžiulę internetinę biblioteką. Kritikai nurodo, jog kompensavimo autoriams klausimas yra vienas sudėtingiausių, nes daugelis dainų, filmų bei tekstų, skelbiamų internete, gali būti sukurti kelių žmonių. Kompanijos „Sotheby“ prezidentas Guillaume Cerutti šį pranešimą pateikė kartu su buvusiu ministru Jacques Toubon bei buvusiu muzikos kompanijos vadovu Patrick Zelnik, prodiusavusiu Prancūzijos pirmosios ledi Carla Bruni-Sarkozy dainas.

Autoriai taip pat siūlo apmokestinti interneto paslaugų tiekėjus. Tai galėtų padėti surinkti dešimtis milijonų eurų, kuriuos galima investuoti į besivystantį muzikos verslą ir kitus kūrybinius sektorius. Pavyzdžiui, jie siūlo vyriausybei remti internetines prenumeratas ir išplėsti internetinės leidybos platformas. Pastaraisiais mėnesiais operatoriai ir vartotojai susidūrė su spaudimu mokėti už internete skelbiamą turinį, kurį sudaro filmai, knygos bei laikraščiai. Remiantis naujuoju Prancūzijos piratavimo internete įstatymu, nelegalūs siuntėjai gali būti nubausti ir jiems gali būti atjungta prieiga prie interneto. Naujasis pranešimas šią savaitę buvo perduotas Kultūros ministerijai. Kol kas neaišku, ar Vyriausybė jau turi nustačiusi tikslią datą, kada jis pradės veikti.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *