Prancūzija planuoja pateikti konkurentą „Google Books“ projektui

Prancūzijos Kultūros ministras pranešė planus pritaikyti šalies literatūros turtus skaitmeniniam amžiui – Prancūzija ketina sukurti tai, kas gali būti geriausias konkurentas projektui „Google Books“. Frederic Mitterrand neatmetė galimybės bendradarbiauti su JAV paieškos sistemą turinčia kompanija. Prancūzija yra pasiruošusi dalintis failais su „Google“ tik tam tikromis aplinkybėmis. Tačiau jis pabrėžė, kad kompanija turės skaitytis su Prancūzijos taisyklėmis. Teigiama, kad tai bus privataus ir viešojo verslo bendradarbiavimas, o lėšos bus gautos iš valstybės.

„Google Books“ projektas jau nuskenavo ir sutvarkė daugiau nei 10 milijonų knygų. Šiuo projektu ketinama sukurti internetinę biblioteką, kuri gali būti prieinama visiems, turintiems interneto ryšį. „Aš nenoriu, kad tai taptų Prancūzijos-Amerikos ginčais“, – teigė ministras. Frederic Mitterrand tvirtino, jog dabartinė Prancūzijos duomenų bazė „Gallica“, kurioje pateikiami skenuoti dokumentai, bus tarsi pamatai naujajam internetiniam portalui. „Gallica“ valdo Prancūzijos nacionalinė biblioteka. Ši duomenų bazė turi milijonus elementų, įskaitant knygas bei kitus dokumentus, tačiau ji prieinama profesionalams, o ne visuomenei.

Prancūzija siekia sukurti „Gallica“ kolekciją bendradarbiaudama su leidėjais bei privačiomis kompanijomis, galbūt net ir su „Google“. „Google Books“ projektas parodė, su kokiais sunkumais, susijusiais su autorių teisėmis, galima susidurti kuriant skaitmeninę biblioteką. Prancūzijos svetainėje leidėjai turės nuspręsti, kiek autorių teisių saugomų knygų gali būti prieinamos internete. Svetainė pajamų gaus iš reklamų, kurios bus pateikiamos greta turinio.

Praėjusį mėnesį prezidentas Nicolas Sarkozy pranešė, kad knygų skaitmenizavimui ketinama skirti 750 milijonų eurų. Tai gali padėti šaliai užimti stiprią padėtį derantis su „Google“. Ministras planuoja kovo mėnesį apsilankyti kompanijos „Google“ būstinėje, esančioje Kalifornijoje.

„Kompanija „Google“ į Europą įžengė kaip užkariautojas, todėl dauguma sutiko sudaryti sandorius, nors jie ir nepriimtini, – teigė Frederic Mitterrand. – Mes pasiūlysime kompanijai pasikeisti failais be jokio konfidencialumo ar išimtinių teisių. Mes tiesiog norime aiškumo bei autorių teisių gerbimo“.

Kompanija „Google France“ pateikė pranešimą, kuriame teigia, jog tai sutampa su jų planais. „Šis bendradarbiavimas praturtins „Google Book“ katalogus ir pagerins mūsų paslaugas interneto vartotojams, kurie galės gauti prieigą prie milijonų Prancūzijos darbų“, – teigė kompanijos projekto vadovas Prancūzijoje Philippe Colombet.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *