„Psystar“ ketina parduoti „Mac“ klonavimo technologijos licencijas

Nepaisant įsipainiojimo į bylą su kompanija „Apple“ dėl autorių teisių, pirmadienį kompanija „Psystar“ pranešė, jog planuoja pateikti trečiosioms šalims prieštaringai vertinamos klonavimo technologijos „Mac“ licencijas. Planuose numatoma, kad kompanija „Psystar“ parduos kompiuterių kūrėjams, kurie bus laikomi oficialiais kompanijos partneriais, teises naudoti virtualizacijos programinę įrangą, įskaitant ir elementą, vadinamą „Darwin Universal Boot Loader“. „Psystar“ teigė, kad naujausioji klonavimo technologijos versija yra sukurta taip, kad leistų taip vadinamiems „Wintel“ kompiuteriams paleisti kompanijos „Apple“ operacinę sistemą „Mac“. „Siekiant „Snow Leopard“ išplatinti didesnei grupei žmonių, licencijavimo iniciatyva leis gamintojams naudoti sertifikuotą „Psystar“ techninę įrangą. Jie galės kompiuteriuose naudoti mūsų unikalią technologiją“, – tvirtino kompanija „Psystar“.

Kompanija neatskleidė ar jau sudarė partnerystės sutartis su techninės įrangos gamintojais, tačiau abejojama, ar kompanija galėtų pritraukti patikimus kompiuterių gamintojus. Kompanija vos išvengė bankroto, be to, jai iškelta byla dėl autorių teisių pažeidimo.

Kompanija „Apple“ tvirtina, kad „Mac“ klonavimas pažeidžia autorių teises, kurias kompanija turi operacinei sistemai „Mac“. Ši byla svarstoma JAV apygardos teisme, esančiame San Franciske. Nepaisant šios bylos, „Psystar“ neseniai pristatė „Snow Leopard“. Tačiau ji negavo oficialios „Apple“ paramos, taigi pirkėjai gali susidurti su neatitaisomais trikdžiais. „Psystar“ įspėjo vartotojus, kad jie neturėtų bandyti atnaujinti anksčiau įsigytas „Psystar Mac“ technologijas, kadangi tai gali pakenkti jų kompiuteriams. Kompanija „Psystar“ tvirtino, kad virtualizacijos sistema viename kompiuteryje leidžia naudoti šešias skirtingas operacines sistemas. Ši technologija susikonfigūruoja pati.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *